Liga prvaka: Tri boda i tri gola Reala kod Dortmunda; Liverpoolu samo bod u Moskvi (VIDEO)

U današnjim utakmicama Lige prvaka najzanimljivije je bilo na Signal Iduna Parku, gdje je Borussia Dortmund poražena protiv Real Madrida (1-3). Porto je s 0-3 svladao Monaco u Francuskoj, dok je Spartak uspio osvojiti bod protiv Liverpoola.

Grupa E

Nakon remija u Liverpoolu Sevilla je osvojila sva tri boda protiv Maribora. Momčad Eduarda Berizza slavila je zahvaljujući Wisam Ben Yedderu, koji je bio strijelac sva tri pogotka. Francuski napadač redom je pogađao u 27., 38. i 83. minuti. Sevilla nakon drugog kola ima četiri boda, dok je Maribor trenutno na jednom.

Liverpool ni u drugom kolu nije uspio upisati slavlje. Momčad Jürgena Kloppa odigrala je samo 1-1 u Otkrytiye Areni protiv Spartak Moskve. Domaće je u 23. minuti iz slobodnog udarca doveo Fernando, da bi u 31. minuti Coutinho pogodio nakon lijepe akcije njega i Manea. Cijeli susret za domaće je odigrao naš Mario Pašalić. Obe momčadi nakon drugog kola imaju dva boda.

Grupa F

Manchester City očekivano je osvojio tri boda u ogledu sa Šahtarom. Poveli su početkom drugog dijela lijepim pogotkom De Bruynea, da bi u zadnjim minutama za ‘Građane’ pogodio i Raheem Sterling. U strijelce se mogao upisati i Agüero, ali je njegov kazneni udarac u 77. minuti zaustavio Pyatov. Manchester City ima maksimalnih šest bodova, dok je Šahtar ostao na tri.

U drugoj utakmici ove grupe, Napoli je na svom terenu s 3-1 svladao Feyenoord. Domaći su poveli već u sedmoj minuti preko Insignea, a na 2-0 je povisio Mertens početkom drugog poluvremena. U 68. minuti Pepe Reina brani penal Toornstre, a dvije minute kasnije Callejon to kažnjava trećim golom domaće momčadi. Počasni pogodak za nizozemskog prvaka postigao je Amrabat.

Grupa G

Drugu pobjedu u ovogodišnjem izdanju Lige prvaka na svojoj je Vodafone Areni ostvario Bešiktaš koji je s 2-0 svladao RB Leipzig. Domaće je u 11. minuti u vodstvo doveo Ryan Babel, a u 43. minuti u strijelce se upisao i Talisca, na sjajnu asistenciju Quaresme. Treba napomenuti da je utakmica u 65. minuti bila prekinuta zbog problema s reflektorima. Nakon dva kola Bešiktaš ima šest, a Leipzig samo jedan bod.

Neočekivano visoku pobjedu sa Stade Louisa ll odnio je Porto, koji je s čak 0-3 porazio Monaco. Domaći su poveli u 31. minuti. Benaglio je zaustavio nekoliko pokušaja domaćih, ali je Aboubakar na koncu ipak uspio ugurati loptu u mrežu. U drugom dijelu pobjedu gostiju osigurali su Aboubakar još jednim golom, te Layun u 89. minuti. Portu su to prva tri boda u drugom kolu, dok je Monaco ostao na jednom bodu.

Grupa H

Tri boda u Englesku nosi Tottenham, koji je s laganih 0-3 porazio ciparski APOEL. Junak utakmice svakako je bio Harry Kane, koji je tri puta pogađao mrežu Watermana, što je njegov deveti hat-trick za Spurse. Tottenham ima maksimalnih šest bodova, a APOEL je bez bodova i bez golova. Također, Kane je barem nakon današnjeg dana najbolji strijelac Lige prvaka s pet zgoditaka.

Siguran je bio i madridski Real, koji je s tri gola odnio tri boda sa Signal Iduna Parka. Sudac Kuipers propustio je svirati kazneni udarac za Borussiu Dortmund na samom startu nakon što je Sergio Ramos na crti igrao rukom. Par minuta kasnije Madriđane u vodstvo dovodi Gareth Bale lijepim pogotkom, na asistenciju Carvajala. Nakon pet minuta igre u drugom dijelu Ronaldo je povisio na 0-2, da bi četiri minute kasnije Aubameyang smanjio na 1-2. Konačan rezultat u 79. je minuti postavio Ronaldo drugim pogotkom na utakmici. Real nakon dva kola kao i Tottenham ima šest bodova, dok je Dortmund bez bodova.