Liga prvaka: Tottenham bolji od Real Madrida; pobjeda Citya na gostovanju kod Napolija (VIDEO)

Tottenham / Twitter

U preostalih osam utakmica četvrtog kola Lige prvaka, plasman u osminu finala osigurala su dva engleska tima, Tottenham i Manchester City. Tottenham je na Wembleyu svladao madridski Real rezultatom 3-1, dok je Manchester City pobijedio Napoli rezultatom 2-4. Sergio Aguero postigao je 178. pogodak za ‘Građane’ čime je postao njihov najbolji strijelac u povijesti.

Liverpool očekivano do pobjede

U prvoj utakmici grupe E Liverpool je na Anfieldu svladao Maribor s 3-0, te preuzeo vodeću poziciju grupe. Domaći su poveli u 49. minuti pogotkom Salaha da bi samo četiri minute kasnije James Milner propustio iz kaznenog udarca povećati vodstvo. Pogodio je vratnicu. U 64. minuti Emre Can pogađa za 2-0, a konačan rezultat u posljednjim minutama postavlja Daniel Sturridge. Liverpool je nakon četiri kola prvi s osam bodova, dok Maribor ima tek jedan osvojen bod.

Sevilla do pobjede

Pobjedu je upisala i Sevilla koja je na Sanchez Pizjuanu svladala ruski Spartak s 2-1. Poveli su u 30. minuti zgoditkom Lengeta, a do 2-0 su stigli u 60. minuti pogotkom Banege. Gosti su rezultat smanjili u 78. minuti pogotkom Ze Luisa, no do kraja nisu uspjeli poravnati rezultat. Mario Pašalić za goste je igrao do 57. minute. Sevilla nakon četiri kola ima sedam bodova, dok je Spartak treći s pet, te će u zadnja dva kola tražiti svoj plasman u osminu finala.

Manchester City u osmini finala

Još jednu dobru utakmicu odigrali su Napoli i Manchester City, a pobjedu je odnijela engleska momčad, baš kao i prije dva tjedna. Napoli je poveo u 24. minuti pogotkom Insignea, no gosti su poravnali deset minuta prije kraja poluvremena pogotkom Otamendija. Odmah početkom drugog dijela City je preokrenuo rezultat novim pogotkom iz kornera, ovog puta preko Stonesa. U 62. minuti ‘Napolitanci’ se vraćaju u igru pogotkom iz kaznenog udarca Jorginha, no samo sedam minuta kasnije Aguero pogađa za novo vodstvo Citya. Taj gol argentinskog napadača gurnuo ga je na prvo mjesto ljestvice strijelaca ‘Građana’ svih vremena. Pobjedu gostiju potvrdio je Sterling u drugoj minuti sudačke nadoknade.

Velika pobjeda Šahtara

Veliki korak ka plasmanu u osminu finala ostvario je Šahtar, koji je s 3-1 svladao Feyenoord. Iako su gosti poveli u 12. minuti preko Jorgensena, no domaći su nakon samo pet minuta preokrenuli stvari. Strijelci su bili Ferreyra i Marlos. U drugom dijelu pobjedu ukrajinske momčadi potvrđuje Marlos, drugim pogotkom na utakmici. U grupi F City je osigurao plasman u osminu finala s 12 bodova nakon četiri kola. Šahtar je nadomak plasmana u nokaut fazu s devet bodova, Napoli ima samo tri, dok Feyenoord još čeka svoje prve bodove.

Remi u Istanbulu

U Istanbulu je svoj prvi plasman u osminu finala tražio Bešiktaš, koji bi ga osigurao eventualnom pobjedom protiv Monaca. Francuski prvak odigrao je bolju utakmicu te zasluženo poveo krajem prvog poluvremena pogotkom Ronya Lopesa. Domaći su izjednačili više sretno, nego zahvaljujući dobroj igri. Quaresma je u 54. minuti izborio kazneni udarac, a precizan izvođač bio je Cenk Tosun. Iako je Subašić malo dirao loptu, nije uspio obraniti najstrožu kaznu. Bešiktaš i dalje vodi nakon četiri kola u grupi G s deset bodova, dok je Monaco posljednji, sa samo četiri.

Portu ‘utakmica za drugo mjesto’

Bešiktaš je prvi, a veliku borbu za drugo mjesto u grupi G će očigledno voditi Porto i RB Leipzig. U njihovom međusobnom ogledu na Dragãu je slavio Porto, koji je pobijedio njemačkog doprvaka rezultatom 3-1. Domaći su poveli pogotkom Hectora Herrere. U drugom dijelu Timo Werner gostima donosi izjednačenje samo dvije minute nakon što je ušao u igru. U 61. minuti Porto ponovno vodi, a strijelac je Danilo Pereira. Pobjedu Porta potvrđuje Maximilano Pereira pogotkom u trećoj minuti sudačke nadoknade. Porto na drugoj poziciji sada ima šest bodova, dok je Leipzig treći s četiri.

Velika pobjeda Tottenhama

Jedna od dvije ‘ljepotice večeri’ igrala se na Wembleyu. Tottenham je dočekao Real Madrid, te slavio rezultatom 3-1, čime je uz Manchester City osigurao plasman u osminu finala. Zasluženo su domaći poveli u 27. minuti nakon lijepe akcije. Ubačaj Trippiera s desne strane dočekuje Dele Alli, koji pogađa za 1-0. U drugom dijelu Tottenham je nastavio tamo gdje je stao, najprije Alli u 56., te Eriksen u 65. za veliku prednost Spursa. Pogodak utjehe za španjolskog prvaka postiže Cristiano Ronaldo u 80. minuti, no prekasno da bi se promijenile stvari. Tottenham je u grupi H sada prvi s deset bodova, dok Real ima sedam.

Dortmund ponovno nemoćan

Loša forma Borussie Dortmund nastavljena je i večeras, čime su ‘Žuti’ učinili veliku uslugu madridskom Realu. Momčad Petera Bosza ponovno je osvojila samo bod protiv ciparskog APOEL-a, čime su gotovo ugasili svoje šanse za plasman u osminu finala. Dortmund je poveo u 29. minuti pogotkom Guerreira, no gosti su do boda stigli iz svog prvog udarca na utakmici. U 51. je minuti pogodio Pote. Dortmundu nije pomoglo ni čak 30 udaraca prema golu gostiju, na kraju su osvojili samo bod. Obe ekipe nakon četiri kola imaju samo dva osvojena boda.