Liga prvaka: Prednost Realu i Atleticu (VIDEO)

U druge dvije utakmice četvrtfinala Lige prvaka koje su odigrane večeras, prednost pred uzvrat ostvarili su madridski Real koji je u gostima svladao Bayern rezultatom 1-2, dok je u drugom susretu Atletico Madrid s minimalnih 1-0 slavio protiv engleskog prvaka, Leicestera.

Preokret Reala

Bayern je odigrao dobro prvo poluvrijeme, zasluženo poveo, a u završnici istog promašio i kazneni udarac. Gosti su izjednačili početkom drugog dijela, a utakmicu je prelomio neoprezni Javi Martinez koji je isključen zbog dva žuta kartona.

Prvo poluvrijeme na Allianz Areni bilo je jako uzbudljivo. Nakon početnih ispitivanja snaga prva prijetnja zabilježena je u 18. minuti kada je Karim Benzema glavom pucao i pogodio gredu. Loptu je vršcima prstiju dodirnuo i Manuel Neuer.

Sljedeća prijetnja zabilježena je u 25. minuti, a tada smo vidjeli i jedini pogodak u prvom dijelu. Thiago je odlično centrirao iz kornera, a Arturo Vidal je nadskočio Nacha te zakucao loptu pod gredu Navasa.

U 40. minuti još jednom je pucao Vidal, njegov udarac je završio pokraj gola, da bi dvije minute kasnije Cristiano Ronaldo dobro pucao s ruba kaznenog prostora, ali Neuer je zaustavio njegov pokušaj. U 45. minuti nakon udarca Riberya, lopta pogađa Carvajala, a sudac Nicola Rizzoli dosudio je kazneni udarac za ‘Bavarce’. Strijelac jedinog pogotka Arturo Vidal izveo je taj kazneni udarac, ali je loptu poslao daleko preko gola.

U drugom je dijelu Real Madrid u potpunosti nadigrao Ancelottijevu momčad, zasluženo preokrenuo i u Madrid nosi veliku prednost pred uzvrat u utorak. Već u drugoj minuti drugog dijela Real je izjednačio, Carvajal je dobro ubacio s desne strane, a Cristiano Ronaldo dobro pogodio desnom nogom za poravnanje rezultata.

U 56. minuti zaprijetio je i Bale koji je odlično skočio na ubačaj Carvajala, ali je Neuer sjajno obranio njegov pokušaj. Utakmica se vjerojatno prelomila u 58., odnosno 61. minuti, kada je Javi Martinez dva puta srušio Ronalda na sredini terena, te zaradio isključenje.

Nakon toga Real je zagospodario terenom, a prvu ozbiljnu prijetnju nakon crvenog kartona uputio je Benzema, ali je Neuer još jednom sjajno reagirao. U 75. minuti veliku prigodu propustio je Ronaldo kada je s 10 metara neometan pucao, ali se ponajbolji vratar svijeta još jednom sjajno pokazao.

Preokret i veliku prednost pred uzvrat na Santiago Bernabeuu donio je Cristiano Ronaldo u 77. minuti drugim pogotkom na utakmici, a četvrtim ukupno u Ligi prvaka ove sezone. Dobro je centrirao s lijeve strane Marco Asensio koji je u drugom dijelu ušao u igru, a Ronaldo se dobro snašao i pogodio za 1-2.

Do kraja utakmice još jednu veliku prigodu imao je Marcelo koji je pucao pokraj gola, da bi u drugoj minuti sudačke nadoknade Ramos postigao pogodak nakon prekida, ali je on opravdano poništen zbog zaleđa.

Atleticu mininalna prednost

Atletico Madrid na svom je terenu ostvario dobru prednost u prvoj utakmici četvrtfinala slavljem s minimalnih 1-0 pogotkom Griezmanna iz kaznenog udarca.

U prvom dijelu je Atletico Madrid u potpunosti nadigrao engleskog prvaka, te na prednost otišao s rezultatom 1-0. Momčad Diega Simeonea zaprijetila je već u 5. minuti, Koke je s 20-ak metara dobro pucao, ali je njegov udarac zaustavila vratnica.

Atletico je poveo u 27. minuti, Griezmann je ušao u kazneni prostor gostiju, a Marc Albrighton ga srušio, pa je domaćima dodijeljen kazneni udarac iako je snimka pokazala da je prekršaj napravljen van 16 metara. Precizan izvođač kaznenog udarca bio je igrač koji ga je i izborio, Antoine Griezmann.

Do kraja prvog dijela viđena je još jedna prilika, u 37. je minuti opet zaprijetio Koke, ovog puta njegov je udarac otišao pokraj gola.

Jako dosadno bilo je drugo poluvrijeme, Atletico je očuvao svoju prednost, dok ‘lisice’ nisu uspjele ozbiljnije zaprijetiti golu domaćih, tako da će za šest dana pokušati nadoknaditi ovaj poraz na King Power stadionu.