Liga prvaka: ‘Petarda’ Liverpoola kod Porta; preokret Reala protiv PSG-a (VIDEO)

Zanimljivo je bilo i u druge dvije ovotjedne utakmice osmine finala Lige prvaka. Liverpool je ‘petardom’ na Dragau praktično osigurao plasman u četvrtfinale, dok je Real Madrid na svom terenu ostvario vrijednu prednost pred uzvrat u Parizu..

Porto 0-5 Liverpool

Baš kao i Manchester City sinoć, i Liverpool je napravio veliki korak ka četvrtfinalu Lige prvaka. Momčad Jurgena Kloppa je dosta lako stigla do pobjede od 0-5 na Dragau protiv Porta. Poveli su gosti u 25. minuti, udarac Manea završava u mreži nakon loše reakcije domaćeg vratara Josea Sa. Već četiri minute kasnije na 0-2 povisuje Salah, što biva i rezultat prvog dijela. U drugom dijelu Liverpool nije stao, krenuo je još i bolje. U 53. minuti ponovno pogađa Mane, da bi na 0-4 u 70. minuti nakon krasne akcije povisio Roberto Firmino. Konačan rezultat u 85. minuti postavlja Sadio Mane, koji postiže hat-trick. Dejan Lovren odigrao je cijeli susret za Liverpool.

Real Madrid 3-1 PSG

Baš u pravo vrijeme Real Madrid je podigao svoju formu, te ostvario vrijednu pobjedu u prvoj utakmici osmine finala protiv PSG-a. Bilo je 3-1. Nije dobro počelo za aktualne europske prvake, jer su poveli gosti u 33. minuti. Ubačaj Alvesa s desne strane stigao je do Rabiota koji je bio sam, i zabio za 0-1. Do izjednačenja Real stiže u zadnjoj minuti prvog dijela. Lo Celso je pogriješio i napravio prekršaj na Kroosu, a Cristiano Ronaldo pogodio za 1-1. Drugo poluvrijeme bolje je započeo PSG. Imali su nekoliko prigoda ali ih nisu iskoristili. Kazna je stigla u 83. minuti, nakon što nije sviran prekršaj na stoperu gostiju Kimbpembeu, Real u nastavku akcije zabija, strijelac je opet Ronaldo. Konačan udarac Parižanima zadaje Marcelo tri minute kasnije, lijepa asistencija Asensia, a Brazilac zabija za konačnih 3-1. Luka Modrić odigrao je cijeli susret za madridski tim.