Liga prvaka: Monaco slavio na Signal Iduna Parku (VIDEO)

U prvoj utakmici četvrtfinala Lige prvaka koja je zbog eksplozije odigrana danas umjesto jučer Borussija Dortmund je na domaćem terenu poražena od Monaca rezultatom 2:3 (0:2).

Mirno ispitivanje snaga u šesnaestoj minuti je prekinula dubinska lopta na Mbappea koji u kontaktu s Papastathopoulosom olako pada, ali dovoljno da talijanski sudac Orsato pokaže na bijelu točku.

Na sreću domaćina Fabinho uzima loptu i promašuje kompletni gol.

Očekivana zbunjenost Borussije se nastavila u narednim minutama, prvo je Mbappe pobjegao niz lijevu stranu terena, grčki stoper u redovima gostiju spašava, ali minutu kasnije pomoći nije bilo. U devetnaestoj minuti Bernardo Silva uzima loptu i prelazi pola terena, pronalazi Lemara čiji ubačaj iz zaleđa Mbappe šalje u gol.

U tridesetoj minuti prva naznaka postojanja Dortmunda. Ginter poslao na vrtuljak Raggija, ali vještinu Gintera ne prati Kagawa koji promašuje vrata. Kazna je bila nemilosrdna. Raggi dvije minute kasnije ubacuje loptu na vrh peterca gdje predivnim trzajem glavom Bender šalje loptu u gol. Jedina mana u cijeloj sekvenci događaja za Bendera je što je to bio njegov gol. Grogirani domaćin do kraja poluvremena je jedva egzistirao dok je Monaco zadovoljno trošio vrijeme.

Tuchel nije više imao što čekati, na poluvremenu ulaze Sahin i Pulišić i kreće ofenziva prema golu Subašića. Dijametralno suprotnu predstavu Dortmund prikazuje na početku drugog poluvremena, val za valom napada je urodio plodom u pedeset i sedmoj minuti. Nakon ubačaja Aubameyang petom pronalazi samog Kagawu koji u nastavku malonogometne akcije upošljava Dembelea čiji je posao bio poravnanje lopte u mrežu.

Mirnijih desetak minuta prekida Falcao koji odlično pronalazi prostor između stopera, prolazi i izletjelog Burkija, ali najvažniji dio posla ne uspijeva obaviti i propušta osigurati ogromnu prednost u ovom četvrtfinalnom dvoboju. Ono što nije uspio Falcao zato uspijeva Mbappe tri minute kasnije. Piszczek traljavo i nedopustivo loše vraća loptu prema zadnjem igraču, Mbappe ju uzima i neobranjivo šalje u gornji kut Dortmundova gola.

Dortmund je preživio previše toga u bližoj i daljnoj prošlosti da se samo tako preda, Kagawa nakon nekoliko vrhunskih driblinga i izbacivanja obrambenih igrača Monaca iz igre smanjuje zaostatak.

Uzbuđenjima tu nije bio kraj, Aubameyang  je konačno dočekao svoju priliku u prvoj minuti sudačke nadoknade i onda ju olako prokockao. Monaco se vraća kući na uzvrat sa ogromnom prednošću, Dortmund ima tjedan dana na zbijanje redova i prebrođivanje nenogometnih šokova.