Liga prvaka: Messi prekinuo niz protiv Chelsea; uvjerljiva pobjeda Bayerna (VIDEO)

Dvije zanimljive utakmice Lige prvaka odigrane su i večeras. Chelsea i Barcelona odigrali su neodlučeno na Stamford Bridgeu, a Leo Messi napokon je uspio poentirati i protiv Chelsea, nakon nešto više od 700 minuta. U drugoj utakmici dana, Bayern je uvjerljivo svladao Bešiktaš, a isključen je naš Domagoj Vida.

Chelsea 1-1 Barcelona

Prvo poluvrijeme prošlo je bez pogodaka. Držali su gosti iz Barcelone loptu, ali je Chelsea bio opasniji, s obzirom da je Willian pogodio vratnicu. Početkom drugog dijela Willian je opet pogodio vratnicu, te time nagovijestio pogodak ‘Plavaca’. Nakon jednog kornera u 62. minuti, obrana Barcelone zaboravila je na Williana koji je ostao sam na rubu kaznenog prostora, namjestio se te lijepo pogodio.

Nakon toga Barcelona se probudila i krenula po pogodak. Za to su čekali 13 minuta. Pogriješila je obrana Barcelone, lopta je stigla do Inieste koji je poslužio Messija, a Argentinac mirno zabio za 1-1, rezultat koji na kraju ipak nešto više odgovara Kataloncima. Dodajmo kako je Ivan Rakitić za goste odigrao cijeli susret.

Bayern 5-0 Bešiktaš

U drugoj utakmici večeri, Bayern je praktično osigurao prolaz u četvrtfinale protiv turskog prvaka Bešiktaša. Stvari su za tursku momčad krenule nizbrdo već u 15. minuti. Hutchinson je poslao kratku loptu koju je ukrao Lewandowski, a Domagoj Vida, kao zadnji igrač obrane pravi prekršaj, te zarađuje direktno isključenje. Igrača više Bayern je po prvi put iskoristio u 43. minuti. Coman je ubacio s lijeve strane, a lopta je uz malo sreće stigla do Mullera koji je zabio za 1-0. U drugom dijelu ‘Bavarci’ su s četiri pogotka stigli do ogromne prednosti. Još jednom je pogodio Muller, dva puta zabio je i Lewandowski, a jedan gol dodao je Kingsley Coman.