Liga prvaka: Katastrofa Chelsea na Olimpicu, samo bod za Atletico, Juventus i Barcelonu (VIDEO)

U prvih osam utakmica četvrtog kola Lige prvaka, derbi večeri bio je na Olimpicu. Roma je na svom terenu s čak 3-0 svladala Chelsea, dok je u utakmici iste grupe Atletico Madrid osvojio samo bod protiv Qarabaga. Po bod su osvojili i Juventus te Barcelona u utakmicama protiv Sportinga i Olympiakosa u grupi D.

Stopostotni United

Manchester United stigao je na korak do osmine finala Lige prvaka. Povoljan ždrijeb engleski je velikan iskoristio te nakon četiri utakmice ima četiri pobjede. Momčad Jose Mourinha večeras je rezultatom 2-0 svladala Benficu. U 15. minuti domaći su mogli povesti ali je mladi Svilar obranio kazneni udarac Martialu. Ipak, u 45. minuti nakon udarca Matića, lopta se odbija od leđa vratara Svilara i odlazi u mrežu. U 78. minuti za United je dosuđen novi kazneni udarac, ovog je puta pucao Blind, i bio precizan. United na prvoj poziciji ima maksimalnih 12 bodova, dok je Benfica posljednja bez bodova. Iako portugalski prvak niže loše rezultate, pjesma njihovih navijača nije stala niti nakon kraja utakmice:

Preokret CSKA
U drugoj utakmici četvrtog kola grupe A Basel je poražen na svom terenu protiv CSKA Moskve s 1-2. Domaći su poveli u 32. minut pogotkom Zuffija, no gosti su u drugom dijelu stigli do preokreta. U 65. minuti Dzagoev je poravnao na 1-1, da bi Wernbloom u 79. pogodio za pobjedu ruskog tima. Ova dva ima nakon četiri kola dijele drugu poziciju sa šest bodova.
PSG se opet poigrao s Anderlechtom, hattrick Kurzawe

Nakon 0-4 prije dva tjedna, PSG se ponovno poigrao s Anderlechtom, te ih uvjerljivo pobijedio. Danas je bilo čak 5-0 za momčad Unaia Emerya. Rezultat nakon prvog dijela je bio 2-0, pogocima Verrattija i Neymara, da bi u drugom svoj hattrick upisao branič Layvin Kurzawa, koji je upotpunio novo slavlje Parižana. PSG je stopostotan nakon četiri kola, dok Anderlecht kao i Benfica čeka na svoje prve bodove.

Slavlje Bayerna u Glasgowu

Ne baš lako, do pobjede je stigao i minhenski Bayern u Glasgowu protiv Celtica. Bavarci su poveli u 22. minuti pogotkom Comana, no gostima je poravnanje u 74. minuti donio McGregor. Ipak, samo tri minute kasnije Javi Martinez glavom zabija za tri boda gostiju. Bayern je na tablici drugi s devet bodova, dok trećeplasirani Celtic ima tri.

Velika pobjeda Rome

Sjajnu utakmicu odigrala je momčad Rome koja je na Olimpicu svladala Chelsea s 3-0, te tako stigla nadomak plasmana u osminu finala. Rimljani su poveli nakon samo 37 sekundi igre, loptu je glavom smirio Džeko, a onda sjajan pogodak postiže El Shaarawy. Isti igrač upisuje se u strijelce i u 36. minuti, nakon sjajne asistencije Nainggolana i loše reakcije gostujuće obrane. Konačan rezultat postavio je Perotti u 63. minuti sjajnim pogotkom. Roma je ovom pobjedom zasjela na prvu poziciju s osam bodova, a drugoplasirani Chelsea ima sedam.

Novi kiks Atletica

Ni nakon četvrtog kola Atletico Madrid nije uspio upisati pobjedu. Momčad Diega Simeonea osvojila je samo bod na svom terenu protiv Qarabaga. Gosti su na odmor otišli s prednošću nakon što je Michel u 40. minuti pogodio za 0-1. U 56. minuti Thomas zabija za 1-1, a gosti u 59. minuti ostaju bez isključenog Pedro Henirquea. Atletico nije uspio iskoristiti igrača više, pa su u 88. minuti i oni ostali bez Savića, koji je dobio drugi žuti karton.

Remi Barcelona na Karaiskakisu

Barcelona je osvojila samo bod na gostovanju kod grčkog Olympiakosa, bilo je 0-0. Katalonci su napadali tijekom cijele utakmice, no nisu uspjeli stići do pogotka vrijednog tri boda. Najviše treba izdvojiti udarac Luisa Suareza u 80. minuti, koji je završio na prečki domaće momčadi. Nakon četiri kola prvoplasirana Barcelona ima deset bodova, dok je Olympiakos posljednji s jednim.

I Juventusu samo bod

Pobjedu nije upisao niti Juventus, koji je u Lisabonu odigrao 1-1 sa Sportingom. Domaći su poveli u 20. minuti pogotkom Brune Cesara. Gosti su do boda stigli pogotkom Higuaina u 79. minuti. Juventus nakon četiri kola ima sedam bodova na drugoj poziciji, dok je Sporting treći s četiri.