Liga prvaka: Juventus bez većih problema osigurao finale u Cardiffu (VIDEO)

Twitter/Juventus FC

Momčad Juventusa zasluženo se plasirala u finale Lige prvaka, njihovo deveto u klupskoj povijesti. Talijanski prvak svladao je Monaco na svom terenu rezultatom 2-1, te se s ukupnih 4-1 plasirali u Cardiff, gdje će 3. lipnja odmjeriti snage s Real Madridom ili Atletico Madridom.

Najzaslužniji za dvostruko slavlje Juventusa protiv Monaca je Dani Alves koji je nakon dvije asistencije u prvoj utakmici, danas upisao još jednu asistenciju te pogodak. Na njegovu asistenciju, danas se u strijelce upisao i naš Mario Mandžukić.

Monaco je agresivno ušao u susret, ali Juventus je brzo preuzeo konce igre, počeo prijetiti, a usprkos dva primljena gola, najbolji igrač gostiju bio je naš Danijel Subašić.

Sredinom prvog dijela domaći su tri puta opasno zaprijetili, u 22. minuti je pucao Higuain, ali je Kamil Glik sjajno intervenirao i spasio mrežu. Tri minute kasnije sjajnu loptu primio je naš Mario Mandžukić, izašao je sam na Subašića, ali u dvoboju dva Hrvata kao pobjednik izlazi vratar koji sjajno to brani. U 28. minuti u odličnoj se prilici našao i Miralem Pjanić, ali je i njegov pokušaj u zadnji tren zaustavio Glik.

U 33. minuti za Monaco nije bilo spasa, s desne je strane ubacio Dani Alves, Manžukićev udarac glavom sjajno brani Subašić, ali se lopta opet odbila do Mandžukića koji to zabija za 1-0.

U 44. minuti Monacova obrana još je jednom pokazala sve svoje slabosti, Dybala se našao sam pred Subašićem, ali hrvatski vratar još jednom spašava goste i loptu odbija u korner. Iz tog kornera stigao je drugi gol, lopta koju je izbacio Subašić stiže točno na nogu Dani Alvesa, a Brazilac nakon tri asistencije u dvije utakmice polufinala fantastično zabija za 2-0.

U drugom dijelu viđeno je nešto manje prilika. Prva je zabilježena nakon deset minuta igre kada se u prilici našao Juan Cuadrado, dugo se namještao pa su gostujući braniči uspjeli na vrijeme reagirati. U 67. minuti u prilici se našao Kylian Mbappe, ali je njegov pokušaj zaustavio Buffon.

Dvije minute kasnije Monaco je smanjio rezultat na 2-1. Baš Mbappe bio je igrač koji je uspio svladati Buffona nakon sedam utakmica, točnije 690 minuta igre.

Kylian Mbappe tako je postao najmlađi igrač koji se upisao u strijelce u utakmicama polufinala Lige prvaka, sa samo 18 godina i 140 dana. Također, ovo mu je bio šesti pogodak u nokaut fazi Lige prvaka, samo Cristiano Ronaldo ima više, njih osam.