Liga prvaka: Bayern opet lagano s Arsenalom! Real Madrid također očekivano u četvrtfinalu (VIDEO)

Ral Madrid i Bayern su novim pobjedama nad Napolijem i Arsenalom potvrdili prolazak u četvrtfinale Lige prvaka.

Napoli 1-3 Real Madrid

Madridski Real plasirao se u četvrtfinale Lige prvaka. Nakon pobjede na svom terenu od 3-1, momčad Zinedinea Zidanea bila je uspješna i u Napulju, gdje su slavili istim rezultatom 1-3. Momčad Napolija dobro je otvorila utakmicu i nekoliko puta ozbiljno zaprijetila gostima, a dominaciju su okrunili u 24. minuti kada je Dries Mertens nakon sjajne akcije zabio za 1-0.

Par minuta kasnije Cristiano Ronaldo promašio je praktično prazan gol, pogodio je vratnicu, da bi vratnicu pogodio i Mertens na drugoj strani krajem prvog dijela.

Real je ozbiljnije ušao u drugo poluvrijeme, i vrlo brzo preokrenuo rezultat. Na 1-1 je poravnao Sergio Ramos u 52. minuti nakon ubačaja Kroosa iz kornera, da bi samo pet minuta kasnije Ramos još jednom odlično glavom pucao nakon kornera, a Dries Mertens je loptu samo produžio prema svojoj mreži, pa mu je pripisan autogol.

Konačnih 1-3 postavio je Alvaro Morata u prvoj minuti sudačke nadoknade, nakon što je Reina obranio pokušaj Ronalda, španjolski napadač prvi je naletio na odbijenu loptu.

Arsenal 1-5 Bayern

Njemački prvak još jednom je lagano svladao momčad Arsenala, treći put u nizu rezultatom 1-5. Momčad Carla Ancelottija ponovila je rezultat prve utakmice, te se s ukupnih 10-2 plasirala u četvrtfinale.

Arsenal je poveo u 20. minuti kada se Walcott sjajno sjurio prema golu gostiju i poveo s 1-0.

Utakmica se prelomila u 53. minuti kada je Koscielny skrivio kazneni udarac, dobio žuti karton, a u istoj minuti i crveni zbog nesportskog ponašanja, a precizan s bijele točke bio je Robert Lewandowski.

Novu katastrofu Arsenala najavio je Arjen Robben u 68. minuti, a deset minuta kasnije na 1-3 povisio je Douglas Costa koji je primio loptu na sredini terena, iskoristio prazan prostor i svladao Ospinu.

Pred kraj utakmice Bayern je iskoristio još jedne katastrofalne greške obrane domaćih, pa je Arturo Vidal u 80. i 85. minuti dva puta poentirao.