Fantastična večer Lige prvaka: Golijade na Etihadu i BayAreni (VIDEO)

Večeras su na rasporedu bile dvije utakmice osmine finala Lige prvaka u kojima smo vidjeli čak 14 zgoditaka. U Manchesteru su se sastali Man City i Monaco, a na kraju su u susretu punom preokrata slavili domaćini rezultatom 5:3 (1:2). U Leverkusenu je Atletico Madrid bio bolji od Bayera rezultatom 4:2 (2:0).

Dvoboj u Manchesteru nije razočarao. Otvoren, napadački, okomit nogomet obilježio je prvi susret ovih suparnika. Nakon početnog odmjeravanja snaga u četrnaestoj minuti počinje kaos. Prvo Bernardo Silva minijaturom prolazi pola ekipe Građana, ali mu na kraju ponestaje snage za ozbiljan pokušaj, a zatim izgledne prilike promašuju Mendy i Glik. Zapostavljenost Citya odlučuje prekinuti Sane. Aguero za nekoliko centimetara kasni na njegov ubačaj, ali par minuta poslije Monaco je kapitulirao. Sane se poigrao s trojicom, uz malo sreće poslužio Sterlinga koji u 26. minuti susreta sprema loptu u praznu mrežu. Pogodak je priznat iako je Sterling bio na samoj granici zaleđa.

Primljeni pogodak nije obeshrabrio goste. U 32. minuti sjajan centaršut Fabinha u pogodak pretvara Falcao nakon akcije koju je za Monaco još sjajnije započeo Caballero.

Nova kontroverzna situacija otišla je na stranu gostiju, iako je Guardiola već vidio u zraku crveni karton za Subašića, Mateu daje žuti Agueru za simulaciju iako je bilo minimalnog kontakta i tako ga izbacuje iz uzvrata. Da bi poluvrijeme za Građane doseglo novu razinu frustracije pobrinuo se Mbeppa, koji u 40. minuti lakoćom para mrežu nakon nove asistencije Fabinha i nove loše reakcije Otamendija.

U 50. minuti Falcao je propustio povećati vodstvo momčado Leonarda Jardima. Njegovi udarac s bijele točke obranio je Caballero. Prethodno je u kaznenom prostoru Otamendi srušio kolumbijskog napadača.

Kazna, naravno, stiže odmah. Subašić vrlo loše reagira na udarac Aguera i propušta loptu u mrežu.

Gledatelji, treneri i igrači na terenu nisu stigli ni predahnuti jer se Falcao odlučio iskupiti za promašeni jedanaesterac i odličnom solo akcijom te još boljom završnicom opet  vraća goste u prednost.

I u tom trenutku Monaco je stao. Val za valom napada Cityja morao je proći prije ili kasnije, sat kaže da je to bilo u sedamdeset i prvoj. Aguero je volejom zakucao korner Silve i tako vratio City u igru.

U 77. minuti momčad Pepa Guardiole dolazi do drugog vodstva na utakmici. Ponovno su zabili nakon kornera. Loptu je uputio De Bruyne, na drugu stativu je prenio Yaya Toure, a gol postiže Stones.

Kompletni kaos Monaca u defanzivnom dijelu će do kraja iskoristiti i Sane te tako Manchester City nakon ove iznimne nogometne predstave u Monte Carlo odlazi s dva gola prednosti. Sudeći po prikazanom, za tri tjedna nas očekuje nova nogometna poslastica koja je daleko od riješene.

Da se gledatelji koji su odabrali pratiti drugu utakmicu večeri ne osjećaju zakinuti, pobrinuli su se nogometaši Bayera i Atletica. Iako se završni rezultat bitno razlikuje, gosti se kući vraćaju s ogromnom prednošću. Bila je ovo još jedna iznimno zanimljiva utakmica i prava pozivnica za uključenje u nastavak natjecanja za sve one koji su do sad odlučili preskočiti ovo natjecanje najbogatijih. Pardon, najboljih. Samo sedamnaest minuta je bilo potrebno trupama Diega Simeonea za prvi gol. Saul Niguez je  odlučio projicirati Robbena i osigurati vrlo važan gostujući gol.

U 25. veliku grešku Dragovića, koji je imao generalno užasnu večer, iskorištava Griezmann i time postaje najbolji strijelac u povijesti Atletico Madrida u europskim natjecanjima.

Iako se na poluvremenu činilo da je u ovom dvoboju sve riješeno, s obzirom da je Atletico uz dva gola promašio još nekoliko stopostotnih prilika, domaćini odlučuju skupo prodati kožu. Tek što se izašlo iz svlačionica Bellarabi smanjuje rezultat.

Gosti su ponovno poveli sa dva gola razlike u 59. minuti. Gameiro je realizirao kazneni udarac koji je skrivio Aleksandar Dragović.

Bayer se trudio koliko se objektivno mogao i do utješne nagrade dolazi u 68. minuti autogolom Stefana Savića.

Pet minuta prije kraja Fernando Torres na asistenciju Šime Vrsaljka zabija četvrti gol Atletica i tako vrlo vjerojatno zaključuje ovu priču. Iako je rezultatska razlika samo dva gola, objektivno je bila i je puno izraženija.