Lech Poznan uvjerljiv i bez Nenada Bjelice (VIDEO)

Facebook/Lech Poznan

Večeras je u sklopu 25. kola Ekstraklase njegov Lech Poznan slavio u gostima protiv desetoplasirane Arke rezultatom 1-4 čime će večer provesti na prvom mjestu s 47 bodova, ispred Lechie (46) i Jagiellonie (45) koji svoje utakmice tek sutra trebaju odigrati. Nenad Bjelica u ovom susretu nije bio na klupi uz svoj momčad jer je isključen u derbiju protiv Lechije (1-0) u prošlom kolu.

Protiv suparnika s kojim imaju odraditi i uzvratni susret polufinala kupa (prvu utakmicu dobio Lech 3-0) Lech je odlično krenuo u utakmicu i već u 5. minuti poveo golom Macieja Gajosa, a u 17. vodstvo udvostručuje Darko Jevtić. Nešto prije kraja poluvremena, u 44. minuti, već je 0:3, a strijelac je sjajni devetnaestogodišnji napadač David Kownacki koji ove sezone ima 8 golova u 17 utakmica.

Nakon dominacije u prvom poluvremenu, Lech se s odmora vraća nešto ležerniji pa Rafal Siemaszko zabija u 52. za 1:3 i vraća nadu svojoj momčadi, no Bjeličina momčad ne dopušta nikakva iznenađenja, a Marcin Robak stavlja točku na „i“ u 82. minuti za konačnih 1:4. Peta je ovo uzastopna pobjeda Lecha u nastavku prvenstva, uz nevjerojatnu gol razliku 14:1.

Do kraja regularnog dijela prvenstva ostalo je još pet kola (poslije se igra još 7 kola u “Ligi za prvaka” – 8 najboljih), a uz promjenjivu formu izravnih konkurenata Lech svakim danom izgleda kao sve ozbiljniji kandidat za naslov. O tom potom, da ga ne ureknemo, ali Bjelica i njegova momčad rade fantastičan posao i bit će vrlo zanimljivo pratiti samu završnicu poljske Ekstraklase.