Kreilach strijelac u važnoj pobjedi Union Berlina (VIDEO)

U susretu 31. kola 2. njemačke Bundeslige Union Berlin je na svom terenu rezutatom 2-1 porazio Sandhausen.

U vodstvo je domaćine doveo Austrijanac Philipp Hosiner pogotkom u 33. minuti utakmice nakon velike nesmotrenosti gostujućih stopera. Minimalnom prednošću Željeznih otišlo se na odmor.

U nastavku Damir Kreilach, pospremivši jedan odbijanac nakon obrane Knallera, postiže svoj 9. prvenstveni pogodak u 54. minuti za 2-0 Uniona. Samo dvije minute poslije Berlin ostaje s igračem manje zahvaljujuć crvenom kartonu Sebastiana Poltera. Brojčanu prednost Sandhausen ipak do kraja susreta nije uspio u potpunosti materijalizirati, te osim udarca Lucasa Holera u 76. minuti koji je završio u mreži Mesenholera, nisu uputili nijedan udarac u okvir domaćeg vratara. Osim Kreilacha cijeli susret u redovima domaćih odigrao je i 25-godišnji hrvatski branič Roberto Punčec.

Važna je ovo pobjeda za Union koji je tri kola prije kraja zadržao priključak za vodećim momčadima prvenstva. S 57 osvojenih bodova, koliko imaju i drugoplasirani Braunschweig i Hannover, Kreilachova momčad još uvijek je igri za sve pozicije iznad 4. koju trenutno drži, jer vodeći Stuttgart pratiocima bježi svega tri boda.

Sutra će svoju obvezu 31. kola 2. Bundeslige dok devetoplasiranog Nurnberga odraditi lider prvenstva Stuttgart, dok drugoplasirani Braunschweig u nedjelju ide u goste Olićevim 1860 Munchenu koji se bori za ostanak. Hannover, također u nedjelju, dočekuje dvanaestoplasirani Dusseldorf.

Uzbuđenja u drugom razredu njemačkog nogometa u posljednja tri kola neće nedostajati s obzirom na to da su četiri momčadi i dalje u otvorenoj borbi za tri pozicije koje (ne)izravno vode u Bundesligu, a uzbudljivo je i na dnu ljestvice gdje se Aue, pa možda čak i pretposljednji Bielefeld, nadaju ostanku u drugoligaškom društvu.

Union naših Kreilacha i Punčeca iduće kolo (ovisno o nedjeljom rezultatu Braunschweiga) imati će priliku na gostovanju kod kluba iz Donje Saske svoje šanse za osiguranje jednog od tri mjesta (prva dva vode izravno u Bundesligu, treće u play-off). U posljednja dva kola Union prvo dočekuje (trenutno) sedmoplasirani Heidenheim, a sezonu (ukoliko ne bude trećeplasirana momčad) zaključuje na gostovanju kod Furtha. Ukoliko uspiju osigurati plasman u Bundesligu, Punčec i Kreilach ostati će zasigurno zauvijek upisani u povijest kluba iz Berlina, kojem će to biti premijerni nastup u najvećem razredu njemačkog nogometa.