Kramarić, Grbac i Maganjić strijelci; važna pobjeda Kopića (VIDEO)

Hoffenheim / Twitter

Osim Stipe Perice, tri su se hrvatska nogometaša danas upisala u strijelce, to su Andrej Kramarić, Paolo Grbac te Josip Maganjić, dok je Mario Mandžukić upisao asistenciju.

Od trenera, važnu pobjedu protiv vodeće momčadi upisao je Kopić, dok su u Njemačkoj poraženi Kovač i Burić.

Kramarić strijelac iz penala

Andrej Kramarić nastavio je s dobrom formom u drugom dijelu sezone Bundeslige. Hrvatski napadač upisao se danas u strijelce no njegova momčad nije uspjela slaviti. Hoffenheim je na svom terenu igrao protiv Fortune Düsseldorf i poveo je u 16. minuti pogotkom Kramarića iz kaznenog udarca.

Ipak, gosti već u prvoj minuti drugog poluvremena stižu do 1:1 što na kraju biva i krajnji rezultat. Kramariću je to deveti prvenstveni pogodak ove sezone, pet je zabio u Ligi prvaka. Hoffenheim je na tablici osmi s 29 bodova iz 20 kola.

Paolo Grbac strijelac za Virtus Veronu

U 24. kolu talijanske Seria C momčad Virtus Verone poražena je na svom terenu u vrlo uzbudljivom susretu protiv Triestine. Bilo je 3:4. U prvom poluvremenu viđeno je čak pet pogodaka, domaća momčad vodila je rezultatom 3:2, no gosti su u sudačkoj nadoknadi drugog dijela uspjeli preokrenuti. Prvi pogodak od ta dva postigli su u trećoj minuti sudačke nadoknade, a drugi u šestoj minuti i to iz kaznenog udarca.

Za domaće je do 74. minute igrao hrvatski nogometaš Paolo Grbac koji je u 31. minuti bio strijelac drugog pogotka svoje ekipe na utakmici. Također, s ovim zgoditkom Grbac se nalazi na dva prvenstvena pogotka ove sezone.

Maganjić strijelac

Nakon pogotka Juventusu u Primavera Cupu te asistencija protiv Chieva i Milana, Josip Maganjić danas se ponovno upisao u strijelce za Fiorentininu mladu momčad. Mladi hrvatski napadač u igri se zadržao do 64. minute, a osam minuta prije izlaska s terena postigao je pogodak vrijedan tri boda svoje momčadi protiv Udinesea (1:2).

Fiorentina se nalazi na četvrtoj poziciji u Primaveri 1 s 34 boda iz 17 kola.

Asistencija kapetana Mandžukića

Parma je u Torinu večeras osvojila veliki bod protiv vodećeg Juventusa. Domaću momčad kao kapetan predvodio je Mario Mandžukić koji se upisao i u asistenta. Mandžukić je u 66. minuti asistirao za Ronaldov drugi gol, treći Juventusa danas. Gostima je bod donio Gervinho koji je pogodio u 64. minuti a onda i za 3:3 u trećoj minuti sudačke nadoknade.

Usprkos kiksu, Juventus je i dalje uvjerljivo prvi u talijanskoj prvoj ligi.

Bayern poražen u Leverkusenu

Borussia Dortmund imala je težak zadatak u Frankfurtu i nije protiv Eintrachta, i nije slavila – odigrala je 1:1. Međutim, Bayern našeg Nike Kovača nije to uspio iskoristiti. Aktualni njemački prvak nije uspio stići niti do boda na BayAreni u Leverkusenu. Domaća momčad svladala ih je rezultatom 3:1 iako je nakon prvih 45 minuta Bayern imao prednost pogotkom Goretzke.

Bayern je sada drugi s 42 boda, sedam manje od vodeće Borussije.

Kopić slavio protiv vodećeg APOEL-a

Ciparski Paphos kojeg vodi naš Željko Kopić polako se izvlači s dna prve lige. Danas je Paphos svladao prvoplasirani APOEL, i to u gostima. Kopićeva momčad slavila je rezultatom 1:2 te tako stigla do desete pozicije s 14 bodova iz 19 kola.

Za goste je do 49. minute igrao hrvatski nogometaš Diego Živulić.

Visoki poraz Burića

Nakon dobrog ulaska u sezonu, Greuther Fürth kojeg vodi naš Damir Burić upao je u veliku krizu. Danas je Fürth teško stradao kod Paderborna, koji je slavio s uvjerljivih 6:0. Ovo je bio čak peti poraz u posljednjih šest utakmica Fürtha.

Damir Burić danas nije mogao računati na hrvatskog stopera Marija Maloču zbog crvenog kartona u prošlom kolu. Fürth je na tablici 12. s 24 boda iz 20 utakmica.