Juventus nadigrao Barcelonu, u Dortmundu eksplozija odgodila utakmicu (VIDEO)

Dybala

Nogometni spektakl između Borusije i Monaca je nažalost odgođen za sutra u 18:45 zbog incidenta koji se dogodio tijekom prijevoza igrača Dortmunda iz hotela na stadion. Ono što je do sada potvrđeno je da je došlo do tri eksplozije pokraj autobusa Borussije, Marc Bartra je zadobio lakšu porezotinu na ruci, a detaljnije informacije bi trebale biti prezentirane javnosti na policijskoj press konferencije kasno večeras.

Nogomet se igrao u Torinu i počelo je, u nedostatku obzirnije riječi, eksplozivno. Barcelona se još nije snašla i već je vadila loptu iz mreže, Dybala je nakon asistencije Cuadrada svojim trećim pogotkom sezone u Ligi prvaka doveo Juventus u vodstvo. Odmogla im definitivno nije obrana gostiju koja se trudila ostaviti što više prostora, a darovima se nikad ne gleda u zube.

Nakon primljenog gola Barcelona se budi, preuzima loptu, ali samo prividno i kontrolu utakmice. U dvadeset i prvoj minuti dva izvanserijska poteza. Briljantna lopta Lea Messija nadmašena je samo briljantnom reakcijom velikog Gigija Buffona koji refleksno brani zicer Iniesti. Par sekundi kasnije 2:0. Mandžukić je povukao kontru po lijevoj strani napada, vratio loptu na vrh šesnaesterca gdje se sam ko duh nalazio Dybala za povećanje vodstva.

U nastavku poluvremena gledali smo očekivani scenarij, svih jedanaest Juventusovih igrača iza lopte, nerijetko u svoja dvadeset i pet metra i njihovi pokušaji preko kontri. Barcelona za bedem domaćina nije imala rješenja, a posljednju priliku poluvremena je imao naravno Juventus, Bonucci je zakasnio na loptu nakon udarca Khedire.

Mathieu koji je i za vikend protiv Malage proživljavao noćnu moru je ostao u svlačionici u poluvremenu, Andre Gomes je trebao unijeti potrebnu energiju u igru gostiju. Nastavak je ponudio identičnu priču, standardan blok 11 bijelocrnih i kruženje Barcelone okolo naokolo s loptom. Do svoje prilike preko kontre dolaze u pedeset i trećoj, ali Ter Stegen konačno nešto i brani. Higuain je bio taj nesretnik. Minutu kasnije Higuain se nalazi u stopostotnoj prilici nakon odlične dubinske lopte i kompletnog ispadanja obrane Barcelone, ali puca ravno u Ter Stegena. Pomoći nije bilo nakon kornera, Chiellini nadskočio obranu Barcelone i poslao loptu neobranjivu uz samu stativu za velikih 3:0.

U šezdeset i osmoj minuti se Suarez konačno uspijeva osloboditi i otvoriti si malo prostora, ali njegov udarac završava pokraj gola. Jalova inicijativa Barcelone je završila bez veće prilike do kraja utakmice i slavlje u Torinu je moglo početi.