Jelavić dvama pogocima srušio lidera kineske Super League (VIDEO)

U susretu 7. kola kineske Super League između Guangzhou R&F-a i Guizhou Zhichenga bivši hrvatski reprezentativac Nikica Jelavić bio je strijelac dva pogotka.

>> Nikica Jelavić potpisao za novog kineskog superligaša

U glavnom gradu provincije Guangdong na jugu Kine prvi je poveo domaćin i to pogotkom bivšeg igrača Maccabi Tel Aviva Erana Zahavija u 1. minuti utakmice.

Prednost vodeće momčadi prvenstva anulirao je Kenijac Michael Olunga u 22. minuti susreta. Bivši igrač švedskog Djurgardena, koji je u Kinu stigao u siječnju ove godine u transferu vrijednom 4,2 milijuna eura, lijepo je kroz noge dva braniča domaćina pogodio za 1-1 svoje momčadi.

Da bi novopečeni prvoligaš mogao do prve pobjede u najvećem razredu kineskog nogometa najavio je 31-godišnji hrvatski napadač pogotkom za 1-2 u 75. minuti. Loše čišćenje obrambenog igrača Guangzhoua odlično je visokim skokom i preciznim udarcem iskoristio Jelavić te postigao svoj drugi prvenstveni pogodak ove sezone.

Svoj treći prvensteni pogodak Jelavić je postigao pri samom završetku utakmice u trenucima kada je domaćin svim silama nastojao stići do izjednačenja. Dobru kontru svoje momčadi mirno je realizirao u 96. minuti te tako postavio konačnih 1-3 i donio prvu prvoligašku pobjedu u klupskoj povijesti.

Ovom pobjedom Jelavićev klub stigao je do šestog prvenstvenog boda te trenutačno zauzima 12. mjesto kineske Super League. Iduće kolo Guizhou Zhicheng očekuje još jedno teško gostovanje, ovaj put kod drugoplasirane momčadi prvenstva Shanghai SIPG-a.