Filipović posolio rane “kaotične” Olimpije, odlučni Maribor krenuo s petardom (VIDEO)

Grafika: prvaliga.si

Nakon ekspresnog završetka kvalifikacija za Ligu prvaka ljubljanska Olimpija neuspješno je krenula i u obranu domaće titule. Prošlogodišnji viceprvaci iz Maribora novu sezonu otvorili su petardom.

Dok su u dva europska susreta protiv Qarabaga stvorili samo nekoliko poluprilika i kvalifikacije Lige prvaka završili bez postignutog pogotka (0:1 u Stožicama te 0:0 u Bakuu), nogometaši Olimpiji bili su puno ofenzivniji na subotnjem gostovanju u Novoj Gorici, no i tamo su ostali bez postignutog gola.

Novi trener Ilija Stolica očito još nije posložio obrambene i napadačke redove, tako da je nakon susreta doživio salvu uvreda od strane najvatrenijih navijača zeleno – bijelih. Brzo su na naplatu došle sada već možemo napisati standardne egzibicije predsjednika Milana Mandarića, koji se nakon duple krune zahvalio Igoru Bišćanu, i započeo remont momčadi. U njoj trenutačno nema kvalitetnih napadača te domaćih igrača, iako je Mandarić baš zbog nepovjerenja prema mladim domaćim snagama smijenio Bišćana. “Teško je u tako kratkom vremenu sastaviti pravu momčad. Vjerujem, da će sve izgledati puno bolje nakon nekoliko tjedana,” prokomentirao je stanje u momčadi Matic Črnic, koji se prije nekoliko tjedana s Rujevice preselio u Stožice. Kaos među Zmajčekima dobro je iskoristio i riječki napadač u redovima Gorice Andrija Filipović, koji je u drugom poluvremenu preciznim udarcem potvrdio pobjedu domaćina, a uz to zatresao i gredu te bio s terena ispraćen zasluženim pljeskom.

Puno pohvala za igru u Velenju zaslužili su i Mariborčani, koji su mrežu momčadi Marijana Pušnika napunili do vrha. Mladi ofenzivni kvartet Vijoličastih Martin Kramarič – Dino Hotić – Luka Zahović – Jan Mlakar (prosjek 20,75 godina) bio je neuhvatljiv za domaću obranu, a nakon vodećeg pogotka veznjaka Amira Derviševića, po dva pogotka postigli su Hotić i Zahović. Maribor je uspješno svladao prvu europsku prepreku i nakon dvije pobjede protiv albanskog Partizanija odlučno nastavlja svoj put prema grupnoj fazi Europske lige. Glavni cilj sezone je ipak povratak prvenstvene krune u Ljudski vrt.

S puno više muka Domžale su u Europi preskočile Široki Brijeg, a u nedjelju navečer punih 69 minuta tražile su put do mreže Krškog, koje im je olakšalo posao autogolom. Završnih pola sata za Domžale odigrao je i Tonći Mujan te je pogotkom u 86. minuti potvrdio “zakon bivšeg” i pobjedu domaćina.

Već u petak novu sezonu otvorili su Aluminij i Celje. U zanimljivom susretu poveli su gosti pogotkom Rudija Požega Vancaša, koji se našao na radaru i nekih hrvatskih klubova, no “Šumari” su brzo stigli do izjednačenja te u drugom poluvremenu unatoč brojnim lijepim prilikama gostiju došli do značajna tri boda. Nakon punih pet godina Prva liga Telekom Slovenije ponovo se igra i u Murskoj Soboti. Domaća Mura je u subotu na dobro ispunjenoj Fazaneriji ugostila Triglav, a susret se završio podjelom bodova.