Europska liga: Pobjeda Mitrovićeva Bešiktaša, hat-trick sjajnih Ibrahimovića i Džeke (VIDEO)

Grafika: UEFA

U terminu od 21:05 odigrano je preostalih sedam utakmica 1/16 finala Europske lige. Domaće pobjede ostvarili su Anderlecht, Athletic Bilbao i Manchester United dok su na gostovanjima slavili Bešiktaš, Schalke i Roma. Večer su svakako obilježili Zlatan Ibrahimović i Edin Džeko koji su postigli hat-trickove za svoje ekipe.

Anderlecht je ostvario prednost protiv ruskog Zenita pobjedom od 2-0. Pobjedu je belgijskoj momčadi donio Frank Acheampong koji je mrežu gostiju pogodio u 5. i 31. minuti.

Athletic Bilbao je na svom terenu rezultatom 3-2 svladao ciparski APOEL, no gosti mogu biti zadovoljni s dva važna gola u gostima. Poveli su gosti, u 36. je minuti ofenzivac Georgios Efrem pogodio mrežu domaćih, da bi nakon samo dvije minute postigao autogol za 1-1. Baskijci su u drugom dijelu preokrenuli rezultat golovima Aduriza i Williamsa, a konačnih 3-2 postavio je Gianniotas.

Važnu gostujuću pobjedu ostvario je i Bešiktaš koji je rezultatom 1-3 svladao izraelskog prvoligaša Hapoel Beer Shevu. Bešiktaš je poveo autogolom Williama, a domaćini su izjednačili krajem prvog poluvremena. Pobjedu turskom prvaku u drugom su dijeli donijeli Tosun i Babel pogocima u 60. i 94. minuti. Matej Mitrović odigrao je cijelu utakmicu za Bešiktaš.

Druga utakmica danas koja je završena bez golova je dvoboj u Poljskoj između Legie i Ajaxa. Gosti su dominirali i bili bolji, ali nisu uspjeli postići zgoditak, a u 84. minuti ostali su s igračem manje jer je Tete isključen zbog drugog žutog kartona.

Manchester United je očekivano svladao St.Etienne, na Old Traffordu je bilo 3-0. Pobjedu momčadi Josea Mourinha donio je Zlatan Ibrahimović koji je postigao hat-trick. Prvi je pogodak postigao u 15. minuti iz slobodnog udarca, da bi kasnije u drugom dijelu zabio u 75. te 88. iz kaznenog udarca.

Siguran je bio i Schalke, koji je s uvjerljivih 0-3 svladao grčki PAOK. Pobjedu njemačkoj momčadi donijeli su Burgstaller, Meyer te Huntelaar koji su pogađali u 27., 82. i 90. minuti. Marin Leovac za domaću je momčad odigrao cijelu utakmicu.

Vrata osmine finala otvorila si je i Roma koja je s čak 0-4 slavila protiv Villarreala. Domaćine je načeo Emerson u 32. minuti, a dokrajčio ih je BH napadač Edin Džeko koji je u drugom dijelu u razmaku od 21 minute postigao hattrick.