EP U17: Španjolska prvak Europe! (VIDEO)

Španjolska U17

Španjolska je novi prvak Europe za uzrast do 17 godina starosti koje je bilo održano u Hrvatskoj. U finalu odigranom u Varaždinu slavila je protiv Engleske nakon boljeg izvođenja udaraca sa 11 metara. Nakon regularnog dijela rezultat je bio 2:2 (1:1).

Španjolska koja je najuspješnija nacija u povijesti ovog uzrasta je došla do devete titule (šest u U16 kategoriji koja je prethodno igrana), a Gordi Albion je ostao na dvije titule, iz 2010. i 2014. godine.

Engleska je povela u 18. minuti kada nakon odličnog prodora neobranjivi dio gola pogađa Hudson-Odoi.

Mladi Španjolci do izjednačenja dolaze u 38. minuti kada je odličnu akciju okončao Morey.

Pogodak vrijedan novog vodstva u 58. minuti prizemnim udarcem sa oko 18 metara postiže Foden.

U šestoj minuti sudačke nadoknade Španjolska dolazi do izjednačenja. Nakon kornera loptu u mrežu je proslijedio Ignacio Diaz te je tako susret doveo do udaraca sa bijele točke.

U raspucavanju koje je na ovom prvenstvu izvođeno po formuli ABBA (kao u teniskom tie breaku) ključnim se pokazala druga serija kada je Brewster pogodio stativu, a odmah potom Latibeaudiere je pucao visoko poviš gola.

Španjolska je do trofeja došla svladavši u skupini Tursku i Italiju te remiziravši sa Hrvatskom. U četvrtfinalu su bili bolji od Francuske, a u polufinalu od Njemačke nakon izvođenja jedanaesteraca.

Osim današnjih finalista plasman na Svjetsko prvenstvo koje će se održati u listopadu ove godine u Indiji su još osigurali i Njemačka, Turska te Francuska.