Englesko finale i u Europskoj ligi (VIDEO)

U finalu Europske lige, u srijedu 29. svibnja, u azerbajdžanskom Bakuu gledati ćemo sraz gradskih rivala Arsenala i Chelsea.

Arsenal je nakon pobjede u Londonu (3:1) i u Valenciji slavio protiv istoimenog domaćina (2:4) te je s ukupnih 7:3 izborio plasman u Bakuu.

U efikasnom susretu na Mestalli domaćini su poveli već u 11. minuti kada je nakon brze kontre Rodrigo asistirao Gameiru.

Arsenal do izjednačenja dolazi šest minuta kasnije kada je Lacazette spustio loptu za Aubameyanga koji je precizan sa 17 metara.

Gosti su 50. minuti potpuno preokrenuli rezultat. Torreira je poslužio Lacazetta koji se izborio za udarac svladavši Neta.

U 58. minuti nakon lijepe akcije domaćina spretni Gameiro svojim drugim pogotkom na utakmici vraća nadu Šišmišima.

Pitanje pobjednika je riješeno u 69. minuti kada Maitland Niles prizmenim ubačajem pronalazi Aubameyanga na pet metara koji loptu šalje u prvi kut nemoćnog Neta.

Konačni rezultat je postavljen u 89. minuti kada na asistenciju Mhiktaryana hat-trick postiže efikasni gabonski reprezentativac.

Neizvjesni susret odigran je na Stamford Bridgeu gdje je pitanje pobjednika odlučeno tek nakon pucanja udaraca sa jedanaest metara.

Za domaćine je Mateo Kovačić odigrao čitavu utakmicu dok je Antu Rebića u redovima gostiju u sudačkoj nadoknadi zamijenio Haller.

Nakon 1:1 u Frankfurtu identičan rezultat je bio i nakon 90 minuta odigranih u Londonu.

Do vodstva su prvo došli Plavi kada u 28. minuti na asistenciju Hazarda zabija Loftus-Cheeek.

Izjednačujući zgoditak je postignut u 49. minuti nakon lijepe akcije Gaćinovića i Jovića koji je tako još jednom ove sezone bio junak Orlova.

U produžecima nije bilo golova, a u udarcima s bijele točke za prvo je Trapp obranio udarac Azpilicuete u drugoj seriji da bi Kepa u četvrtoj i petoj seriji nadmudrio Hintereggera i Pacienciju.