Efikasna hrvatska kolonija u Sloveniji (VIDEO)

Dok je protekli vikend odigrana tek jedna utakmica 20. kola Prve lige Telekom Slovenije, u 21. kolu nogomet je ipak pobijedio vremenske uvjete, tako da je otkazan samo susret između Krškog i Triglava.

Očito je dosta hrvatskih nogometaša u slovenskim prvoligašima zimske pripreme odradilo “tip-top”, jer su u velikoj mjeri obilježili događanje u 21. kolu PLTS. Već u utorak istaknuo se Dario Melnjak s dva postignuta pogotka za pobjedu Domžala 0:4 na gostovanju kod Ankarana u Novoj Gorici, gdje je susret odigran zbog prevelike količine snijega na “domaćem terenu” Ankarana u Dravogradu (komplicirana situacija i za slovenske nogometne sladokusce), a jednog je za pobjedničku momčad dodao i Marko Alvir.

Jako važan susret u borbi za prvo mjesto odigrao je Maribor u svom Ljudskom vrtu protiv Rudara. “Vijoličasti” su od prve minute navalili prema vratima momčadi Marijana Pušnika, no efikasnost im u prvih 45 minuta nije bila jača strana. U 56. minuti gosti su zabili iz prve prave prilike preko Milana Tučića, a ulaskom veterana Marcosa Tavaresa počeli su veliki problemi za obranu Rudara. Najbolji strijelac u klupskoj povijesti prvo se pobrinuo za izjednačenje, a u 85. minuti idealno je uposlio Jasmina Mešanovića, koji iz blizine zabija za 2:1. Radost 1200 domaćih navijača bila je kratkog vijeka, jer je bivši član zaprešićkog Intera i Slaven Belupa Dominik Radić u sudačkoj nadoknadi postigao drugi pogodak za Rudar, što je značilo, da Maribor ostaje na drugom mjestu.

Veliku priliku za odlazak na +4 uz odigranu utakmicu više u odnosu na najveće rivale iskoristila je ljubljanska Olimpija, koja je goste iz Kidričeva ispratila s petardom, za koju su bili najzaslužniji baš Hrvati u redovima “Zmajčeka”, dok je jedini pogodak za Aluminij postigao Josip Zeba. Mrežu gostiju efektnim pogotkom glavom načeo je Leon Benko, pred kraj prvog poluvremena zabio je snalažljivi Dino Štiglec. Benko je svoj drugi pogodak postigao refleksnom reakcijom u petercu, dok je Danijel Miškić okončao show zeleno – bijelih eurogolom iz daljine.

“Od prve minute smo bili visoko postavljeni na terenu. Nakon vodstva dogodio nam se mali šok i morali smo krenuti ispočetka. U drugom dijelu utakmice bili smo efikasni i jako sam zadovoljan igrom moje momčadi,” kazao je nakon susreta trener vodeće momčadi slovenskog prvenstva Igor Bišćan.