Dva pogotka Tadića za veliku pobjedu Suduve; Leko vlada Belgijom a Igor Tudor bez poraza i nakon velikog derbija (VIDEO)

Pet hrvatskih nogometaša danas se upisalo u strijelce, dok je jedan bio asistent. Dvostruki strijelac bio je Josip Tadić koji je tako pomogao Suduvi da prestigne Žalgiris i stigne do prve pozicije.. Strijelci su bili i Posinković, Mršić, Oremuš i Križman. Asistenciju je upisao Ivan Vujica. Od trenera, pobjede su upisali Romeo Jozak, Zoran Vulić i Ivan Leko, dok su utakmice bez golova odigrale ekipe Igora Tudora u Turskoj, te Ivana Jurića u Italiji.

Tudor bez poraza i nakon derbija

U devetom kolu turskog prvenstva odigran je veliki derbi između Galatasaraya našeg Igora Tudora i Fenerbahcea. U derbiju u kojem su prevladavali grubi startovi te kartoni, golova nije bilo. Treba izdvojiti situaciju iz 60. minute, kada za Tudorovu momčad nije suđen kazneni udarac, nakon što je neko od gostujućih braniča igrao rukom. U 73. minuti Galatasaray je ostao bez Belhande koji je isključen zbog drugog žutog kartona. Nakon duela s vratarom gostiju Belhanda je pao, što je sudac Çakir okarakterizirao kao simuliranje, te vjerojatno pogriješio kad je veznjaka poslao u svlačionicu. Galatasaray je i nakon devet kola neporažen, te se nalazi na prvoj poziciji s 23 boda, šest više od drugoplasiranih ekipa.

Druga pobjeda u nizu za Jozaka

U jednom od dva derbija 13. kola poljske Ekstraklase, Legia koju vodi Romeo Jozak svladala je Wislu rezultatom 0-1. Za domaću Wislu cijeli je susret odigrao hrvatski branič Zoran Arsenić. S dvije vezane pobjede Legia je stigla do četvrte pozicije s 22 boda, dok je Wisla peta s dva boda manje.

Drugi pogodak Posinkovića

Poljski drugoligaš Ruch danas je slavio protiv Katowicea rezultatom 1-2. Goste je u osmoj minuti u vodstvo doveo hrvatski veznjak Vilim Posinković drugim pogotkom u sezoni. Posinković je igrao do 67. minute, a Ruch je posljednji na tablici sa samo 11 bodova.

Četvrti u sezoni za Oremuša

U osmom kolu izraelskog prvenstva Ashkelon je poražen na domaćem terenu rezultatom 1-3 protiv Maccabi Petach Tikve. Jedini pogodak za domaće je u 59. minuti postigao hrvatski veznjak Mirko Oremuš iz kaznenog udarca. Oremušu je to četvrti ligaški pogodak, a Ashkelon je deseti s devet bodova nakon osam kola.

Prva pobjeda Vulića

S četiri boda u zadnja dva kola, Zoran Vulić barem je malo povukao grčki Apollon Smyrnis s dna grčkog prvenstva. Smyrnis je na svom terenu danas svladao Xanthi rezultatom 2-0. Cijeli susret za Smyrnis je odigrao vratar Ivan Ćović, dok je kod gostiju Goran Roce u igri bio od 62. minute. Nakon osam kola posljednji Smyrnis ima šest bodova, jednako kao i četiri ekipe koje su iznad njih. Xanthi na osmoj poziciji ima deset bodova.

Križman za pobjedu AEL Larisse

U osmom kolu grčke Super lige AEL Larissa ostvarila je minimalnu pobjedu na gostovanju kod Plataniasa. Gol odluke pao je u 21. minuti, a on je djelo hrvatskog napadača Sandi Križmana, koji je postigao svoj drugi pogodak ove sezone. AEL Larissa nakon osam kola ima šest bodova i nalazi se na 13. poziciji.

Novi golovi Tadića , Suduvi prvo mjesto

Nakon hattricka prije dva kola, do novih pogodaka stigao je Josip Tadić u dresu Suduve. U 28. kolu litavskog prvenstva Suduva je u derbiju svladala Žalgiris rezultatom 3-0, a dva pogotka postigao je bivši napadač Slaven Belupa. Tadić je u igru ušao u 52. minuti, a golove je postigao u 86. i 90. minuti. Suduva je ovom pobjedom preskočila Žalgiris na prvoj poziciji, te kao prvoplasirana momčad ulazi u doigravanje za prvaka.

Club Brugge ne staje

U susretu 11. kola belgijske Jupiler lige prvak Club Brugge kojeg vodi naš Ivan Leko upisao je novu, desetu pobjedu. Brugge je danas bio bolji od Antwerpa, slavivši s minimalnih 1-0. Nakon 11 kola prvoplasirani Club Brugge ima 30 bodova, osam više od drugog Charleroia.

Pogodak Mršića

Češki drugoligaš Mas Taborsko remizirao je (2-2) na gostovanju kod Vlašima. Domaći su poveli već u drugoj minuti, no gosti su izjednačili pogotkom hrvatskog veznjaka, Mateja Mršića u 22. minuti. Mršić je zamijenjen u 87. minuti a Mas Taborsko na tablici ima 14 bodova i nalazi se na 11. poziciji.

Bod Jurića na San Siru

Nakon pobjede na gostovanju kod Cagliarija Genoa našeg Ivana Jurića osvojila je vrijedan bod na gostovanju kod Milana. Utakmica između ova dva tima danas je završena bez golova. Za Milan je do 84. minute igrao i naš napadač Nikola Kalinić. Nakon devet kola Milan na 11. poziciji ima samo 13 bodova, dok je Genoa 16. sa šest.

Asistencija Vujice

U trećem kolu australskog prvenstva momčad Newcastle Jetsa slavila je na gostovanju kod Brisbane Roara rezultatom 1-2. Gosti su poveli u 12. minuti kada je naš mladi branič Ivan Vujica asistirao O’Donovanu. Vujica je odigrao cijeli susret, a Newcastle Jets nakon tri kola ima sedam bodova i nalazi se na drugoj poziciji.