Dva pogotka Kolara, Ljubičić i Melnjak strijelci, asistencije Mancea, Štigleca i Radića (VIDEO)

Osim Kramarića, Vlašića i Nikole Kalinića, učinkovit su dan u inozemstvu jučer imala još trojica Hrvata. Mrežu su tresli Dario Melnjak za Domžale, Marin Ljubičić za Slovan iz Bratislave, te Marko Kolar, koji je bio dvostruki strijelac za Wislu Krakow. Asistencije su jučer upisali Antonio Mance u porazu Trenčina, Dino Štiglec u slavlju Olimpije te Dominik Radić u porazu Rudara, dok je Andrija Filipović izborio kazneni udarac za Goricu.

Treći pogodak Ljubičića u dresu Slovana, asistencija Antonija Mancea

Slovan je u 18. kolu slovačke Fortuna lige rezultatom 5-2 svladao trećeplasiranu Žilinu. Strijelac drugog pogotka na susretu bio je 30-godišnji hrvatski veznjak Marin Ljubičić.

Gol za 2-0 Ljubičić je postigao u 31. minuti utakmice lijepim udarcem vanjskim dijelom stopala u suprotni kut Holecovih vrata. Nekadašnjem igraču Hajduka to je bio treći pogodak za Slovan Bratislavu u aktualnoj sezoni, ukupno jedanaesti u slovačkoj prvoj ligi u kojoj je od sezone 2014/2015, kada je potpisao za Dunajsku Stredu.

Ljubičić je u igri bio do 60. minute kada je umjesto njega ušao 17-godišnji napadač David Strelec, koji se dvije minute poslije upisao u listu strijelaca postigavši pogodak za 5-0.

23-godišnji Antonio Mance jučer je upisao asistenciju u 3-1 porazu njegovog Trenčina na gostovanju kod Spartak Trnave. Nekadašnji član Pomorca, Istre i Domžala odlično je pobjegao protivničkoj obrani u 24. minuti, probio lijevu stranu obrane i kvalitetnim dodavanjem uposlio Corryna, koji nije imao velikog posla pri postizanju pogotka za 1-1. Manceu, koji na kontu ima sedam pogodaka u prvenstvu, ovo je bila prva ligaška asistencija, a igru je jučer napustio u 84. minuti pri vodstvu gostiju 3-1.

Slovan je nakon kompletiranog 18. kola, s 48 bodova na kontu, uvjerljivo vodeća momčad prvenstva s osam bodova prednosti pred drugoplasiranom Dunajskom Stredom, koja je u ovom kolu rezultatom 0-1 slavila na gostovanju kod Sereda. U redovima domaćih cijeli je susret odradio 26-godišnji Nikola Gatarić (7 pogodaka u aktualnoj sezoni), dok je za DAC na suprotnoj strani travnjaka cijeli susret odigrao 19-godišnji Marko Divković, koji je u ovoj sezoni upisao dva prvenstvena pogotka i dvije asistencije.

Dva pogotka Kolara u remiju Wisle i Jagiellonije

U 18. kolu poljske Ekstraklase Wisla Krakow i Jagiellonija odigrali su neriješenih 2-2 (2-0). Strijelac oba pogotka za domaćina bio je 23-godišnji Marko Kolar.

Bivši član Dinama (logično i Lokomotive), Sesveta i zaprešićkog Intera na listu strijelaca upisivao se u 17. i 36. minuti utakmice, te se uz njegovu spretnost u suparničkom šesnaestercu na poluvrijeme otišlo s dva pogotka prednosti za Wislu. Kolar je s jučerašnjim učinkom stigao do tri ligaška pogotka u aktualnoj sezoni.

U nastavku gosti golovima Poletanovića u 61. i Sheridana u 68. stižu do boda.

Osim Kolara cijeli susret u redovima domaćih odradio je i bivši član Osijeka, 24-godišnji stoper Zoran Arsenić, dok je Tibor Halilović u igru ušao u 76. minuti pri rezultatu 2-2. U redovima Jagiellonije, naravno, nije bilo jednog od najboljih stopera poljeske Ekstraklase, 28-godišnjeg Ivana Runje, čiji se povratak nakon ozljede koljena očekuje u veljači.

Spomenimo i to da je u 2-2 (2-1) remiju Korone i Plocka 47 minuta na travnjaku u dresu domaćina odradio 27-godišnji hrvatski veznjak Oliver Petrak.

Melnjak strijelac u pobjedi Domžala, Štiglec dvostruki asistent u slavlju Olimpije, Filipović izborio penal za Goricu, Radić asistent u porazu Rudara

Domžale su rezultatom 2-1 (0-0) svladale Krško u susretu 19. kola prve slovenske lige. Strijelac prvog pogotka na utakmici bio je Dario Melnjak, koji je na asistenciju Senijada Ibričića u 72. minuti postigao svoj četvrti ligaški pogodak u sezoni.

U redovima domaćih s klupe je u igru u 60. minuti ušao Tonći Mujan, dok je Amerikanac s hrvatskom putovnicom, 23-godišnji Darick Kobie Morris susret odgledao s klupe za pričuve. Za goste su cijeli susret odigrali Ante Kordić, Daniel Štefulj i Dario Tomić, dok je Ante Vukušić igru napustio u 86. minuti.

Olimpija je u 19. kolu prvenstva rezultatom 1-3 (1-1) svladala Goricu u gostima. Dvostruki asistent za aktualnog prvaka države bio je 28-godišnji Dino Štiglec, dok je u redovima domaćih 21-godišnji Andrija Filipović izborio kazneni udarac kojeg je u 44. minuti Celer pretvorio u pogodak za 1-1. Filipović je igru napustio u 79. minuti, dok je Matteo Tomiček odigrao cijelu utakmicu.

U 1-3 slavlju Maribora nad Rudarom, kojeg s klupe vodi bivši trener Hajduka Marijan Pušnik, 22-godišnji Dominik Radić bio je asistent za jedini pogodak domaćina.

U redovima Rudar Velenja cijelu su utakmicu, osim Radića, odradili i Josip Tomašević te David Arap, dok je 18-godišnji Matej Santek susret odgledao s klupe za pričuve.