COPA LIBERTADORES: Osam golova Rivera za plasman u polufinale!

U uzvratnom susretu četvrtfinala Cope Libertadores između argentinskog River Platea i bolivijskog Jorge Wilstermanna vidjeli smo čak osam golova. Svih osam u mreži gostiju!

Nakon samo devetnaest minuta na El Monumentalu je bilo 3:0 za River, čime je prednost gostiju iz prvog susreta bila poništena. Glavni junak ovog dvoboja bio je Ignacio Scocco koji je u tih devetnaest minuta zabio hat-trick. Ludo prvo poluvrijeme zaključio je bivši igrač Benfice i Valencije – Enzo Perez, koji je na asistenciju Ignacija Scocce zabio četvrti zgoditak. S tim rezultatom River je sigurno išao dalje.

Da nebi bilo nekakvog iznenađenja od strane gostiju pobrinuo se Scocco koji je odmah na početku drugog poluvremena upotpunio svoj poker golova.

Potom se još jedan Ignacio upisao u listu strijelaca, ovog puta to je bio Ignacio Fernandez.

Na idući gol čekali smo par minuta, a zabio ga je tko drugi nego Scocco. Tako je postao sedmi igrač koji je zabio pet golova u jednoj utakmici Cope Libertadoresa. Prvi kojemu je to pošlo za nogom u ovom tisućljeću !

Dvadesetak minuta prije kraja susreta Enzo Perez se drugi put upisuje u strijelce nakon što je povukao odličnu kontru iz svog šesnaesterca. Gol je to kojega vrijedi pogledati nekoliko puta.

Ipak, tu je bio kraj noćoj mori igrača Jorgea Wilstermanna. Scocco i Perez napustili su teren u 71. minuti uz ovacije cijelog stadiona, pa su do kraja susreta mreže mirovale.

River se tako nakon minusa od tri gola plasirao u polufinale, u kojem će igrati protiv Lanusa koji je nakon izvođenja jedanaesteraca bio bolji od San Lorenza. Drugi polufinalni par čine Barcelona SC i Gremio.