Čile na penale izbacio Portugal i izborio finale (VIDEO)

Čile Kup Konfederacija
Federacion de futbol de Chile / Carlos Parra

Kupa konfederacija odigrali su Portugal i Čile. Nevjerojatno dinamična utakmica nije vidjela pogotka u prvih 90 minuta pa su igrači morali odigrati dodatnih pola sata produžetaka. Cristiano Ronaldo s jedne te Alexis Sanchez s druge strane jednostavno nisu uspijevali doći do protivničke mreže, a predstavljali su najveći opasnost za svoje protivnike. Ipak, Čile nije imao sreće u drugom produžetku. Najprije glavni sudac utakmice nije vidio da je Fonte nagazio na nogu Silve u kaznenom prostoru, dok su Vidal i Rodriguez pogodili okvir Patriciovih vrata u posljednjoj minuti produžetka. Na kraju, pristupilo se izvođenju kaznenih udaraca u kojima je Čile bio mnogo uspješniji jer je vratar Claudio Bravo obranio sva tri pokušaja Portugalaca i tako odveo Čile u finale ovog natjecanja. http://www.dailymotion.com/video/x5s3rop_full-penalties-hd-portugal-0-0-chile-after-pen-0-3-28-06-2017-hd_sport Vidal, Aranguiz, Sanchez, Quaresma, Moutinho, Nani Kup konfederacija – polufinale: Portugal – Čile (0:0)