Cambiasso strijelac u remiju Olympiacosa i Besiktasa, Kalinićev Gent unakažen od Genka, Lacazette golčinom Lyonu donio dva pogotka prednosti (VIDEO)

Večeras su odigrani prvi susreti osmine finala Europske lige. Prednosti pred uzvrate ostvarili su Anderlecht, Ajax, Celta Vigo, Genk i Lyon.

Apoel 0-1 Anderlecht
Belgijski Anderlecht ostvario je prednost pobjedom u gostima na Cipru od 0-1. Gol odluke postignut je u 29. minuti prvog dijela kada je sjajnu akciju veznjak Nicolae Stanciu okrunio pogotkom.

Kopenhagen 2-1 Ajax
U drugoj utakmici koja se igrala u treminu od 19 sati, danski prvak Kopenhagen svladao je nizozemski Ajax rezultatom 2-1. Domaći su poveli već u 27. sekundi, rupu u obrani gostiju iskoristio je Rasmus Falk koji je lijepo pogodio za 1-0. Ajax se vratio i zabio vrlo važan gol u gostima u 32. minuti, strijelac je bio Kasper Dolberg. Pobjedu danskoj momčadi donio je Andreas Cornelius pogotkom glavom nakon ubačaja s desne strane u 59. minuti.

Rostov 1-1 Manchester United

Po vrlo lošem travnjaku u Rusiji, neodlučenu su utakmicu odigrali ruski Rostov i Manchester United. Gosti su poveli u 35. minuti kada je Ibrahimović s lijeve strane uposlio Mkhitaryana kojem je ostao lakši dio posla, poslati loptu u mrežu, što je Armenac i napravio. Nadu domaćima pred uzvrat za tjedan dana vratio je Aleksandr Bukharov u 53. minuti.

Schalke 1-1 Borussia Monchengladbach
U njemačkom okršaju momčadi Schalkea i Borussije Monchengladbach također su odigrali utakmicu rezultatom 1-1. Oba gola pala su u prvom dijelu, gosti su poveli u 15. minuti, nakon sjajne asistencije Stindla, Jonas Hoffman pogodio je mrežu domaćih. Konačnih 1-1 postavio je Burgstaller golom deset minuta kasnije.

Olympiakos 1-1 Besiktas
Rezultatom 1-1 završena je i utakmica u Pireju gdje su se sastali Olympiakos i Besiktas. Domaći su poveli u 36. minuti kada je legendarni Esteban Cambiasso glavom poslao loptu u mrežu nakon nabačaja Ansarifarda s desne strane. Na 1-1 je poravnao Vincent Aboubakar u 53. minuti kada je vratar domaćih loše ispucao loptu, a napadač Besiktasa lijepo zabio s 15-ak metara. Cijelu utakmicu kod gostiju je na klupi proveo stoper Matej Mitrović.

Celta Vigo 2-1 Krasnodar
Pobjedu je u Vigu ostvarila Celta protiv ruskog Krasnodara, bilo je 2-1. Povela je Celta u 50. minuti lijepim zgoditkom Daniela Wassa iz slobonog udarca, a gosti su izjednačili samo šest minuta kasnije pogotkom Claessona. Pobjedu je domaćima donio Claudio Beauvue pogotkom glavom u posljednjoj minuti.

Gent 2-5 Genk
Zanimljivo je bilo u Gentu, gdje je Genk svladao domaćine s visokih 2-5. Poveli su gosti u 21. minuti sjajnim udarcem Malinovskyog iz slobodnog udarca, a gosti su se uspjeli vratiti šest minuta kasnije pogotkom Nigerijca Samuela Kalua. No drugi dio prvog poluvremena bio je pravi pakao za Gent. U samo 15 minuta gosti su zabili tri pogtoka i na odmor otišli s visokih 1-4, u strijelce su se upisivali Colley, Samata i Uronen. Gent se opet u igru vratio u 61. minuti kada je na 2-4 smanjio Coulibaly, a u 68. minuti su se mogli u potpunosti vratiti u susret, ali je napadač Jeremy Perbet promašio kazneni udarac. Gosti su to kaznili, i Mbawana Samata je u 72. minuti postigao svoj drugi gol za konaččnih 2-5. Gent je utakmicu završio s igračem manje jer je u 84. minuti zbog drugog žutog isključen Esiti. Lovre Kalinić proveo je svih 90 minuta na golu domaćih, te očajnom reakcijom na ubačaj iz kornera bio najveći krivac za drugi pogodak.

Lyon 4-2 Roma
Također je zanimljivo bilo i na Stade des Lumieres, gdje je Lyon pobjedom od 4-2 ostvario prednost pred uzvrat na Olimpicu protiv Rome. Lyon je poveo već u 9. minuti kada se nakon slobodnog udarca najbolje snašao stoper Diakhaby i zabio za 1-0. Do kraja prvog dijela Roma se uspjela vratiti i preokrenuti rezultat golovima Salaha u 20. i Fazia z 33. minuti. Tri gola postigao je Lyon u drugom dijelu i tako ostvario veliku pobjedu. U 47. je minuti na 2-2 poravnao Tolisso, da bi u 71. minuti Nabil Fekir donio novo vodstvo domaćima samo tri minute nakon ulaska u igru. Konačnih 4-2 postavio je sjajni Alexandre Lacazette golčinom u drugoj minuti sudačke nadoknade.