SP u malom nogometu: Brazil slavio, Hrvatska o prolasku u osminu finala odlučuje protiv Kolumbije

Hrvatska je u drugoj utakmici na Svjetskom malonogometnom prvenstvu na otoku Kreti doživjeli  minimalan  poraz od Brazila te je tako zakomplicirala svoju situaciju u daljnjem natjecanju.

Susret nije mogao gore početi za naše reprezentativce. Svega dvadesetak sekundi bilo je dovoljno da Brazilci zatresu hrvatsku mrežu. Strijelac pogotka bio je Hudson Teixeira.

Iako šokirana zbog brzog primljenog gola Hrvatska je u nastavku utakmice imala brojne prilike da dođe do izjednačenja.

Prva je bila u trećoj minuti, kada je nakon kornera udarac Dina Škibole prohujao malo iznad grede.

Brazilci su svoje prilike čekali iz kontranapada, a prvu su dočekali u 15. minuti kada je gredu uzdrmao Fabio Vieira, dok je dvije minute kasnije ”zicer” Vitoru Dinizu obranio Ernest Malarić.

U drugom poluvremenu igrala se viktorija pred golom raspoloženog brazilskog vratara Tainhe. Prijetili su nakon kvalitetnih solo akcija Škibola i kapetan Marko Pavlović, dok Brazilci nisu iskoristili još jednu kontru, udarac Marcela da Silve Juniora zaustavio je Malarić.

Posljednje dvije minute izbornik Dino Kovač odlučio je zaigrati s golmanom-igračem, a tu ulogu preuzeo je Dino Škibola. U tom periodu najbolju priliku imao je Luka Modrić pola minute do kraja utakmice, ali brazilski vratar Tainha bio je na visini zadatka.

”Loše smo ušli u utakmicu. Brazil je brzo poveo, a nakon toga su se povukli. Mi smo imali par izglednih šansi, ali nismo zabili. Brazil po meni nije bio ništa posebno. Odigrali su solidnu utakmicu, ali mislim da su ipak nezasluženo pobijedili. Moramo se sada vaditi na Kolumbiji. Nadam se da ćemo pobijediti i proći grupu”, rekao je nakon utakmice kapetan hrvatske reprezentacije Marko Pavlović.

Istog razmišljanja bio je i reprezentativac Karlo Stojić.

”Taj njihov gol u prvoj minuti nas je poremetio. Imali smo svoje šanse koje, nažalost, nismo iskoristili. Na kraju odlazimo poraženi, ali nada da prođemo grupu još postoji.  Očekujemo pobjedu Brazila protiv Turske, a onda moramo poraziti Kolumbijce. Nema druge”, kazao je Stojić.

Hrvatska sada mora pratiti druge utakmice u skupini ”B” na Socca SP u malom nogometu. Najprije će u utorak odigrati prijateljski susret protiv Moldavije, a onda ih u srijedu u 23:00 sata po lokalnom vremenu očekuje možebitna utakmica odluke, ona protiv Kolumbije.