Pogoci Perišića, Vukušića i Fuštara; Bencun asistent (VIDEO)

U danas igranim susretima u strijelce su se osim Rebića upisali Perišić, Vukušić, Fuštar i Čabraja. Asistencije su upisali Bencun i Crnov..

Pogodak Perišića iz penala

U zanimljivom susretu 25. kola talijanske Seria A Inter i Fiorentina su remizirali u sjajnom dvoboju 3:3. Fiorentina je povela već u 18. sekundi autogolom de Vrija, ali je Inter uzvratio već u šestoj minuti pogotkom Vecina. Inter je nakon toga postigao još dva pogotka, Fiorentina je smanjila na 2:3 preko Muriela iz slobodnog udarca. Treći gol za Inter zabio je hrvatski nogometaš Ivan Perišić koji je poentirao s bijele točke u 52. minuti.

Fiorentina je u sudačkoj nadoknadi dobila penal, nakon dugog pregledavanja snimke izveden je tek u 100. minuti, a pogodio ga je Vertout. Za Inter su Perišić i Brozović odigrali cijeli susret, dok je za Fiorentinu Marko Pjaca u igru ušao u 58. minuti. Inter je na tablici treći s 47 bodova nakon 25 kola. Fiorentina je desveta s 36 bodova.

Pogodak Franjića – Bencun asistent

U prvom kolu proljetnog dijela sezone BHT Premijer lige igran je derbi na Pecari gdje su se sastali Široki Brijeg i Zrinjski. Pobjednika na kraju nije bilo, čime je najzadovoljnije Sarajevo, koje je sada na +7 ispred Zrinjskog. Široki je poveo već u 15. minuti. Hrvatski nogometaš Petar Franjić iz kaznenog udarca dovodi svoju momčad u vodstvo.

U drugom dijelu utakmica je zbog velike bakljade prekinuta na čak 20 minuta, a nakon toga, Zrinjski je stigao do boda. U 83. minuti pogotkom Filipovića gosti iz Mostara stižu do boda, a asistent pogotka bio je hrvatski nogometaš Marko Bencun.

Dodajmo da je Zrinjski utakmicu završio s desetoricom, jer je u 89. minuti isključen hrvatski nogometaš Hrvoje Barišić. Za Široki su osim Franjića igrali i Mario Babić, Luka Begonja, Ante Hrkač i Dražen Bagarić. Za Zrinjski su osim Bencuna igrali Ivan Čurjurić i Frane Čirjak.

Vukušić strijelac

Krško je danas poraženo u susretu 20. kola prve slovenske lige. Bolja je bila Olimpija koja je slavila s 1:4. Jedini pogodak za domaće je u sedmoj minuti utakmice zabio hrvatski napadač Ante Vukušić, kojem je to drugi prvenstveni pogodak.

Osim Vukušića koji je odigrao svih 90 minuta, za Krško su igrali Ivica Batarelo koji je na posudbi iz Hajduka, Robert Jandrek, Ante Kordić, Danijel Stefulj, dok je Karlo Majić ušao s klupe u 73. minuti. Krško je na tablici posljednje s 15 bodova iz 20 utakmica.

Drugi pogodak Fuštara

Nea Salamis i Alki Oroklini remizirali su u utakmici 22. kola prve ciparske lige 1:1. Jedini pogodak za Neu Salamis postigao je hrvatski nogometaš Ivan Fuštar u 30. minuti. Za hrvatskog nogometaša to je drugi prvenstveni pogodak.

Nea Salamis nakon 22 kola ima 31 bod i nalazi se na šestoj poziciji prvenstvene ljestvice.

Prvijenac Čabraje

Dejan Čabraja koji se ove zime preselio iz Širokog Brijega u Tubize, postigao je svoj prvijenac danas za belgijskog drugoligaša. Njegov Tubize poražen je s 1:3 protiv Leuvena, a on je postigao jedini pogodak za svoju ekipu. Tubize se nakon 27 kola nalazi na posljednjoj poziciji druge belgijske lige sa samo 23 boda.

Crnov asistent

U susretu 20. kola slovenske Prve Lige Triglav je na svom terenu uvjerljivo svladao Aluminij rezultatom 3:0. Za domaću momčad cijeli je susret igrao hrvatski nogometaš Ivan Crnov koji je u 31. minuti asistirao za prvi gol svoje ekipe.

Za Aluminij su cijeli susret odigrali Ivan Kontek i Sanin Muminović, dok su s klupe ušli Kruno Ivančić te vratar Matija Kovačić.

Remi Leke

Momčad Genka danas je upisala remi, ali Ivan Leko i njegov Club Brugge nisu to iskoristili. Oni su svoju utakmicu igrali ranije, a igrali su derbi protiv Anderlechta. Lekina momčad povela je s 0:1, da bi domaći preokrenuli taj rezultat. Ipak, Brugge je u 83. minuti uspio zabiti i izjednačiti za 2:2.

Ivan Santini je odigrao cijeli susret, dok je Antonio Milić za domaće igrao do 79. minute. Lekina momčad na tablici je druga s 50 bodova, osam manje od prvoplasiranog Genka, dok je Anderlecht šesti s 42.

Slavlje Golema

Mađarski drugoligaš Balmazujvaros Sport kojeg vodi hrvatski strateg Toni Golem danas je upisao pobjedu protiv Budaorsija rezultatom 2:1.

Balmazujvaros nakon 25 kola ima 27 bodova u drugoj mađarskoj ligi i nalazi se na 16. poziciji.