Žene slavile u temi Za sva vrimena!

Diana Junaković

U Galeriji fotografije Fotokluba Split u ponedjeljak, 25. rujna 2017. godine održano je proglašenje pobjednika i otvorena je izložba najboljih radova nastalih na fotografskom natjecanju Split fotomaraton 2017.

Stručni žiri koji su sačinjavali fotografi i fotoreporteri Tom Dubravec, Damir Borčić, Maja Prgomet te grafička dizajnerica Tanja Muslim odlučili su kako je sveukupni pobjednik Split fotomaratona 2017. Robert Pleško, drugo mjesto osvojila je Jelena Katavić, a treće mjesto osvoji je Daniel Jones iz Richmonda (Virginia).

U kategoriji do 18 godina, prvo mjesto osvojila je Karmen Sikora, druga je bila Eda Pleško, a treće mjesto pripalo je Luciji Cvitanović.

Pohvaljeni natjecatelji su Giulina Ozretić i Lovre Lovrinčević.

Za sva vrimena!  je bila jedina tema poznata prije samog natjecanja, a ostavarena je u suradnji s ovogodišnjim partnerom natjecanja – udrugom Naš Hajduk, a najbolju fotografiju na tu temu napravila je Diana Junaković te je osvojila  vrijednu nagradu – Hajdukov dres s potpisima svih prvotimaca koju joj je uručio Ivan Baričević.

Drugo i treće mjesto u ovoj „navijačkoj“ temi osvojile su također dvije dame  Iris Ban i Tina Divić, a gospodin Baričević im je za nagradu uručio knjigu Bili dres u boji.

Naš Hajduk  je nagradio i ukupnog pobjednika Split fotomaratona 2017. s nogometnom loptom s potpisima Hajdukovih prvotimaca.