Zmajčeki drže prednost, broj gledatelja u porastu

Vodeći dvojac Prve lige Telekom Slovenije je u 27. kolu zabilježio pobjede, tako da vodeća Olimpija još uvijek drži tri boda prednosti ispred drugoplasiranog Maribora.

Subotnje gostovanje u Novom mestu kod Krke za ljubljanske Zmajčeke prošlo je prema željama. U prvom poluvremenu Olimpija je bila najopasnija iz brzih polukontri, a jednu od njih je za vodstvo realizirao iskusni napadač Miroslav Radović. Domaća Krka, koju očigledno čeka teška borba za ostanak među elitom, bila je cijelo vrijeme u više-manje podređenom položaju, dok su Ljubljančani tražili drugi pogodak, kojeg je samu minutu nakon ulaska u igru glavom postigao rezervist Blessing Eleke i tako svojoj momčadi omogućio mirnu završnicu susreta.

Neugodno gostovanje u Novoj Gorici nije donijelo većih briga za Maribor, koji je bio bolja momčad i zasluženo slavio zahvaljujući raspoloženom napadaču Jean-Philippe Mendyju, dok je iskusni reprezentativac Milivoje Novaković odigrao samo posljednjih 15 minuta. “Potpuno zasluženo smo pobijedili. Bili smo bolja momčad od prve minute dalje i kreirali brojne prilike,” nakon utakmice izjavio je trener Viola Darko Milanič.

Važnu pobjedu u borbi za ostanak izborio je Rudar, koji je lakše od očekivanja svladao susjede iz Celja, dok je Krško u gostima šokiralo Domžale, koje ostaju zacementirane na trećoj poziciji. Posljednji dvoboj kola odigrali su Zavrč i Luka Koper, a gosti su se pomalo iznenađujuće kući vratili s tri značajna boda.

Prema podacima vodstva takmičenja prvih 132 ovogodišnja susreta u živo je sa tribina ispratilo 194.950 gledatelja, što je već sada više nego na prošlogodišnjih 180 susreta. Obzirom na napetu borbu za naslov prvaka i ostanak u ligi, ova brojka bi mogla u posljednjim kolima još značajnije porasti.

Prva liga Telekom Slovenije, 27. kolo:

Krka – Olimpija 0:2 (0:1), Gorica – Maribor 0:2 (0:0), Rudar – Celje 2:0 (1:0), Domžale – Krško 2:3 (0:1), Zavrč – Luka Koper 1:3 (0:1).

Ljestvica: Olimpija 57, Maribor 53, Domžale 45, Gorica 41, Zavrč 35, Luka Koper 29, Rudar 28, Krško 28, Celje 27, Krka 25.