Zlatko Dalić bez naslova klupskog prvaka Azije (VIDEO)

Drugom finalnom utakmicom između Al Aina i Jeonbuk Motorsa, odigranom u Al Ainu (UAE) zaključeno je 35. izdanje najjačeg klupskog natjecanja u Aziji.

Dalićeva momčad bolje je ušla u utakmicu i u uvodu imala nekoliko poluprilika. Prvi u vodstvo ipak dolaze gosti nakon ubačaja iz kornera u 30. minuti susreta za 0-1 (1-3 ukupno) pogađa Han Kyo Won koji je u 5. minuti ušao umjesto teže ozlijeđenog Ricarda Lopesa. Al Ain je i nakon primljenog pogotka momčad koja diktira tempo na travnjaku, pa u 34. minuti korejac Lee Myung Joo pogađa za 1-1 (2-3 ukupno). Dvije minute prije kraja prvog poluvremena Dalićeva momčad imala je priliku anulirati prednost Jeonbuka, no Douglas promašuje kazneni udarac u 43. minuti susreta.

Pred kraj prvog poluvremena jedan igrač Jeonbuka ostao je ležati na sredini terena no igrači Al Aina su nastavili igrati, baš kao i Jeonbuk kada je došao u posjed lopte. Tek kada je lopta izašla iz igre došlo je do “malog rata” između klupa Al Aina i Jeonbuka, u kojem je najdeblji kraj izvukao hrvatski trener Zlatko Dalić, koji je na koncu svega poslan na tribinu.

Drugo poluvrijeme ponovno smo gledali dominaciju Al Aina, no gostujući vratar Kwon imao je dvije fantastične intervencije kojima je sačuvao prednost svoje momčadi i spriječio odlazak u produžetke. Posljednju priliku na utakmici imao je Omar Abdulrahman (MVP turnira), no njegov udarac iz slobodnjaka otišao je malo iznad vrata.

Naslov klupskog pravaka Azije zahvaljujuć trijumfu Jeonbuka ponovno odlazi na Daleki Istok. Prošlogodišnji prvak bio je kineski Guangzhou Evergrande. Jeonbuku je ovo drugi naslov kontinentalnog prvaka.

Na Hazza Bin Zayed stadionu u Al Ainu drugu utakmicu finala Azijske Lige prvaka igraju Al Ain i Jeonbuk Motors.

Prvi susret završio je pobjedom korejske momčadi rezultatom 2-1.

Korejci su u prvoj utakmici vjerojatno bili uzdrmani porazom u posljednjem kolu korejske K lige zahvaljujuć kojem nisu uspjeli obraniti naslov prvaka države. Na domaćem travnjaku, rezultatom 0-1, bolji od njih bio je izravni konkurent za naslov prvaka Seoul, te s tri boda razlike osvojio svoj šesti naslov prvaka Južne Koreje.

Od prve finalne utakmice ni jedna momčad nije igrala službenu utakmicu stoga ekipe u ovaj susret ulaze odmorne i u potpunosti fokusirane.

Našem strategu Zlatku Daliću ovo je prilika za ostvarenje najvećeg uspjeha u dosadašnjoj trenerskoj karijeri. Osim osvajanja albanskog Superkupa s Dinamom iz Tirane, bio je viceprvak Saudijske Arabije s Al Hilalom, te osvajač saudijskog Princ kupa – oba ostvarenja u sezoni 2012./2013. . S Al Ainom je pak već osvojio nekoliko trofeja. Prvak Emirata bio je u sezoni 2014./2015., a odmah po dolasku u sezoni 2013./2014. osvojio je Predsjednikov kup. Osim te dvije titule, s Al Ainom je još osvojio emiratski Superkup na otvaranju ove sezone.

2014.godine Dalić je s Al Ainom stigao do polufinala ovog natjecanja. Tada je proažen od saudijskog Al Hilala, a na ljeto ove godine bio je blizu otkaza, od kojeg ga je spasila promjena uprave kluba.

Susret u Emiratima počinje u 15:25 po našem vremenu.