Zagreb 041 porazom, ali i odličnom atmosferom okončao domaću natjecateljsku sezonu

Sunčana subota označila je kraj domaćinske natjecateljske sezone za novi klub u gradu. Teren i tribine su se užurbano pripremale za možda i najveću gledanost u posljednjoj trećoj zagrebačkoj ligi ikada.

Domaćin je ovu utakmicu iz marketinškog kuta pripremao otprilike tjedan dana ranije i u zraku se nekoliko sati ranije osjećalo da će na utakmicu doći najveći broj gledatelja i prijatelja kluba do sada. Uz standardno kuhanje i roštiljanje, za klince je odrađena i mala radionica crtanja transparenata, a razglas i DJ zabavljali okupljeno društvo do samog početka utakmice. Svi okupljeni imali su prilike glasati i za “purgerski ponos” – najsrčanijeg igrača Zagreba u sezoni.

U sam susret je domaćin ušao jako loše. Već u 3. minuti puca lijevi bok i kratki nabačaj protivničkog krila nagnalo je domaćeg golmana na dosta nesigurnu reakciju boksanja, pa lopta dolazi do Zelengajevog Globleka koji s vrha šesnaesterca pogađa gol bez prave reakcije obrane i golmana. U 13. minuti ista se stvar i ponavlja, lijeva strana još jednom puca, a nabačaj umjesto do obrane dolazi do napadača Abramovića koji pogađa za 0:2. Malobrojni Zelengajevi navijači su u tom trenutku počeli zadirkivati sve ostale – da pogledaju nepostojeći semafor. Do poluvremena je 041 uspio ustabiliti svoju igru i pokrpati rupe pa je i nekoliko puta zaprijetio što je odlični gostujući vratar ipak uspio anulirati.

Drugo poluvrijeme dolazi do potpunog preokreta u igri domaćina. Već u 47. minuti domaći napadač Klarić smanjuje za 1:2. Na samom terenu dolazi do erupcije oduševljenja kada je domaćin zatresao mrežu i za 2:2, no dolazi do brzog otrežnjenja kada je taj gol poništen zbog navodnog ofsajda. Kako su sve kamere bile usmjerene na odlične navijače, tj. puno više nego na sam teren, nikada nećemo saznati da li je ova sudačka odluka bila pravična i da li je ova utakmica mogla završiti drugačije. Domaćin još jedno vrijeme stišće, gostujući golman Glumpak se još nekoliko puta iskazao, a takva situacija traje sve do 66. minute i kontranapada Zelengaja iz kojega dolaze i do trećeg gola i rješavaju utakmicu u svoju korist. Pogađa Ebeid Mario. Iako su se domaći nogometaši trudili još jednom zabiti, to do kraja utakmice nisu uspjeli, što nije moglo zaustaviti slavlje domaćih navijača uz pjesmu i pirotehniku. Sudac ubrzo finišira utakmicu, a domaći igrači iznenađuju navijače porukom zahvale i sami paleći nekoliko baklji.

Sve skupa oko 250 navijača prisustvovalo je ovom dvoboju, neki su se pojavili po prvi puta samo da dožive malo ugrijanu atmosferu lokalnog dugavskog derbija, a iz odjela domaćina za logistiku dolazi i vijest da se oborila i rekordna količina ispijenoga piva za duplo iznad prosjeka. Razglas se opet pali, a veliki broj igrača i navijača ostaje u klupskim prostorijama do duboko u noći kada ih je policija u svojem drugom dolasku pod prijetnjom kazni za remećenje javnog reda i mira rastjerala kućama ili u grad. Cijelu galeriju možete pronaći ovdje.

Igrali:

Zagreb 041; Krešimir Blažević (vratar), Podrepšak Goran, Diagne Sadou, Pačak Borjan, Jergović Filip, Skendrović Zvonimir (kapetan), Kyaligonza Vicent, Anić Igor, Klarić Ivan (gol 47′), Verli Matej, Arbutina Ivan-Matija, Krešić Mario, Ilić Petar (žuti karton), Grosman Goran, Krpan Igor, Lukinić Tomislav, Križanić Matej, Tomašinec Tino.

Zelengaj; Glumpak Leon (vratar), Milosavljević Ivan, Ilinović dario (žuti karton), Sekulić Matija (kapetan), Globlek Antonio (gol 3′), Ebeid Marko, Mataija Mario, Žlender Darko, Abramović Andrej (gol 13′), Fumić Kristijan, Mađerčić Jura, Mlinarić Ivan, Ebeid Mario (gol 66′, žuti karton), Murat Tomislav, Fumić Mihael.

Sudili:

Slišković Luka (glavni sudac), Rašić Marko (prvi pomoćni sudac), Dobrović Hrvoje (drugi pomoćni sudac), Plantić Ladislav (delegat).

U ostalim utakmicama 17. kola 3. ZNL, prvaci Čehi su svladali Omladinca sa 5:1, Mala Mlaka je bila bolja od posljednjeg Travnog 3:1, Hrašće je razbilo nekompletnog Gavrana s visokih 9:0, a Kašina je bila slobodna.

Posljednju utakmicu Zagreb 041 igra u četvrtak 26.05 u 17.30h, na gostovanju kod Gavrana u zaostaloj utakmici 11. Kola. U 18. kolu 041 je slobodan.