Za koga navijati ovaj vikend?

Donosimo kratak pregled promjena tijekom tjedna u europskim ligama i kup natjecanjima u borbi za plasman u Ligu prvaka (LP) i Europsku ligu (EL) za sezonu 2014/15. Izdvojili smo utakmice koje se igraju ovaj vikend a mogu utjecati na status naših predstavnika u pretkolima. Prikazan je i željeni rezultat.

Rusija
Borba za 5. mjesto koje vodi u EL. Hajduku i Rijeci odgovara da to bude Krasnodar.

2.5. 14:30 Volga Nizhny Novgorod – Krasnodar 2
2.5. 17:00 Rostov – Dynamo Moscow 1
3.5. 12:00 Tom Tomsk – Spartak Moscow 1

Turska
Bursaspor je praktično bez plasmana, a postoji nada da Trabzonspor ne izbori EL. Druga opcija je da Galatasaray osvoji kup i izbori LP pa Trabzonspor kao 4.-plasirani ode u EL Q4 umjesto osvajača kupa.

4.5. 14:30 Bursaspor – Trabzonspor 1

Grčka
Odigrano je 1. kolo play offa. Svi su osvojili po bod. Našim predstavnicima odgovara da PAOK izbori plasman u LP.

4.5. 19:30 Panathinaikos – P.A.O.K. 2

Švicarska
Ispadanjem Chelsea iz LP, mjesto rezervirano za branitelja naslova neće se koristiti, jer su finalisti Atletico i Real izborili plasman kroz španjolsko prvenstvo. Zbog toga švicarski prvak ima direktan plasman u grupnu fazu LP. Ova situacija odgovara i Dinamu, jer Basel (vodeći u prvenstvu Švicarske) ima bolji koeficijent i neće smetati Dinamu u 3. pretkolu.

3.5. 19:45 Luzern – Sion 1
3.5. 19:45 Thun – Zuuml;rich 2
4.5. 16:00 Grasshopper – Young Boys 2

Cipar
Bitno je da APOEL zadrži plasman u LP, ali ne kao prvak. Na taj način neće uzeti mjesto nositelja našim predstavnicima ni u LP ni u EL.

3.5. 17:00 Apollon Limassol – APOEL x
3.5. 18:30 Ermis Aradippou – AEL Limassol 2

Danska
Hajduku i Rijeci odgovara da Copenhagen izbori CL (ne kao prvak radi Dinama) ili osvoji kup i tako oslobodi mjesto nositelja u EL Q3. Također nam odgovara i da Randers kao 5.-plasirani izbori plasman u EL.

2.5. 18:30 Randers – Nordsjaelig;lland 1
3.5. 17:00 AaB – Esbjerg 1
4.5. 17:00 Midtjylland – Vestsjaelig;lland 2
4.5. 19:00 Copenhagen – Broslash;ndby 1

Austrija
Borba za 3. mjesto u kojoj navijamo za Grodig.

4.5. 16:30 Grouml;dig – Austria Wien 1

Češka
Finale kupa izborili su Sparta i Viktoria pa i 4.-plasirana ekipa u prvenstvu ima plasman u EL. Ne želimo da to bude Slovan.

3.5. 16:30 Znojmo – Slovan Liberec 1
3.5. 20:15 Teplice – Sparta Prague 1

Izrael
Nadamo se da će se Bnei Sakhin ubaciti na 4. mjesto.

3.5. 15:00 Maccabi Haifa – Hapoel Tel Aviv 1x
3.5. 17:00 Ironi Kiryat Shmona – Bnei Sakhnin 2

Poljska
Ne želimo Wislu u EL.

3.5. 20:30 Pogoń Szczecin – WisłaKrakoacute;w 1

Švedska
IF Elfsborg je izborio finale kupa što ne odgovara našim predstavnicima. Ostaje nam nada da će švedski kup osvojiti Helsingborgs IF.

Srbija
3.5. 17:00 Donji Srem – Partizan 2
3.5. 19:30 Crvena Zvezda – Rad 2

Bugarska
Ludogorets je pobijedio CSKA u srijedu (rezultat koji odgovara našim predstavnicima) u derbiju bugarskog prvenstva i time praktično osigurao titulu. Ovaj vikend može i teoretski osigurati naslov prvaka.

Moldavija
Poraz Tiraspola ili pobjeda Sheriffa znače i matematički titulu Sheriffu, što odgovara Hajduku i Rijeci.

2.5. 16:00 VerisChișinău – Tiraspol 1
3.5. 16:00 Costuleni – SheriffTiraspol 2