Vrijedne pobjede najboljih ekipa na teškim gostovanjima

U šestom kolu 1. HMNL četiri najbolje momčadi lige upisale su gostujuće pobjede s time da su Futsal Dinamo, Split Tommy i Novo Vrijeme slavili na teškim gostovanjima, dok je Nacional upisao rekordnu pobjedu sezone.

U dvoboju prošlogodišnjih polufinalista, Futsal Dinamo svladao je Vrgorac u gostima nakon preokreta u drugom poluvremenu. Vrgorac je bolje ušao u utakmicu i poveo u 7. minuti preko Duška Martinca.

U nastavku utakmice Futsal Dinamo je preuzeo inicijativu i preko Hrvoja Penave u 30. stigao do zasluženog izjednačenja. Već u sljedećoj minuti Matija Đulvat dobio je crveni karton, no Plavi su se obranili s igračem manje i u 35. preko Penave došli do preokreta i konačne pobjede.

“Došli smo s namjerom da pobijedimo, a to smo i uspjeli. Utakmica je, kao što smo i očekivali, bila vrlo teška. U prvom dijelu smo djelovali umorno zbog puta, ali u nastavku smo ih uništili i zasluženo preokrenuli. Idemo kući pjevajući”, rekao je nakon utakmice dvostruki strijelac Penava.

Pobjede na teškim gostovanjima upisali su Split Tommy i Novo Vrijeme čime su zadržali priključak s vodećima. Split je slavio u Dubrovniku protiv Squarea s 3:2, a Novo Vrijeme u Osijeku s također minimalnih 2:1.

Nacional Zagreb upisao je rekordnu pobjedu sezone i s 14:1 nadvisio slabi Solin u Bilankuši. Za aktualnog prvaka hat-trick je zabio Josip Jurić, po dva su zabili Tihomir Novak, Silvio Toth, Rok Mordej i Franco Jelovčić, a u strijelce se upisalo još tri igrača.

Najveće iznenađenje kola dogodilo se u Zagrebu u kojem je Brod 035 sa 6:4 pobijedio favoriziranu Uspinjaču. Junak utakmice bio je Domagoj Ćuk s četiri pogotka. Alumnus je na domaćem terenu s 3:2 bio bolji od Potpićana koji nakon šest kola i dalje nema osvojeni bod.

1.HMNL 6. kolo

Vrgorac Futsal Dinamo 1:2 (Martinac 7’/ Penava 30′, 35′)

Square Split Tommy 2:3 (Micevski 31′, Ivanković 35’/ Grcić 1′, Babić 23′, Cruz 23′)

Osijek KelmeNovo Vrijeme 1:2 (Nospak 35’/ Bajrušović 27′, Andrijašević 31′)

Solin Nacional 1:14 (Andrijašević 28’/ Novak 4′, 33′, Toth 6′, 32′, Koturović 7′, Bilić 9, Mordej 12′, 35′, Perić 13′, Jelovčić 22′, 25, Jurić 28′, 29′, 37′)

Alumnus Potpićan 98 Istra 3:2 (Matan 20′, 22′, Pintar 22’/ Bojkić 17′, 33′)

Uspinjača Brod 035 4:6 (Starčević 4′, 40′, Petrović 36′, Čirjak 39’/ Opuhač-ag 1′, Ćuk 11′, 18′, 20′, 40′, Kovačević 34′)