Vodeća petorka bez pobjede

U pet susreta 28. kola Prve lige Telekom Slovenije pobjede su upisali jedino Rudar in Krško, dok su čak tri susreta završila neodlučenim rezultatom.

Nogometaši četvrtoplasirane Gorice su nakon uvjerljivog domaćeg poraza protiv drugoplasiranog Maribora (0:2) jučer ugostili i vodeću Olimpiju, koja je Športni park napustila samo s mršavim bodom (1:1). Goste iz Ljubljane je krajem prvog poluvremena u vodstvo doveo Rok Kronaveter pogotkom iz jedanaesterca, no u drugih 45 minuta Zmajčeki so potpuno stali, što su domaćini iskoristili i preko Andreja Kotnika deset minuta prije kraja susreta došli do izjednačenja.

Za kiks Olimpije je prije početka svog susreta u Zavrču saznala momčad Maribora, koja bi pobjedom zaostatak smanjila na samo dva boda, no terenska inicijativa Viola nije urodila plodom, tako da se susret završio bez pogodaka. Bez tri boda su unatoč boljoj igri protiv Luke Koper ostali i nogometaši Domžala (1:1), tako da niti jedna od pet momčadi iz gornjeg dijela tabele nije upisala pobjedu, što je pošlo za rukom Rudaru i Krškom, koji se bore za opstanak.

Velenjčani so protutnjali Novim mestom in napunili mrežu Krke (1:5) nakon čega je trener Krke Andrej Kastrevec odlučio napustiti klupu kluba koji će se teško riješiti posljednjeg mjesta, dok je Krško nakon slavlja u Domžalama pobijedilo i u Celju te trenutačno s Rudarom dijeli šestu poziciju. Poraz Celja značio je i otkaz dosadašnjem treneru Iztoku Kapušinu. Tako je nakon šest proljetnih kola čak pola lige mijenjalo trenera.

Prva liga Telekom Slovenije, 28. kolo:

Gorica- Olimpija 1:1 (0:1), Zavrč – Maribor 0:0, Krka – Rudar 1:5 (0:4), Domžale – Luka Koper 1:1 (0:0),Celje – Krško 0:1 (0:1).

Ljestvica: Olimpija 58, Maribor 54, Domžale 46, Gorica 42, Zavrč 36, Rudar 31, Krško 31, Luka Koper 30, Celje 27, Krka 25.