Hajduk je uz domaćinsku atmosferu u sklopu 18. kola MAXtv Prve lige u Kranjčevićevoj svladao Zagreb rezultatom 2:0 (1:0). Golove su postigli Fran Tudor u 17. te asistent za prvi pogodak Marko Bencun u 89. minuti susreta. Tudoru je to bio treći zgoditak u dosadašnjem tijeku prvenstva, strijelac je bio i u prošlom kolu u pobjedi nad Interom iz Zaprešića. Bencunu je to pak bio pak drugi gol u sezoni, a i on je bio strijelac drugo kolo u nizu. Obje momčadi su susret završile sa 10 igrača. Prvo je u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena zbog drugog žutog kartona opravdano isključen Šulc da bi potom u sudačkoj nadoknadi drugog dijela zbog isforsiranog drugog žutog kartona igru prije vremena napustio Milović.

Gol Tudora:

Lošim procjenama istaknuo se sudac Mario Strahonja koji je prvo u 24. minuti duel Milovića i Gabrijela Bobana ocijenio kao najstrožu kaznu. Kapetan Hajduka je uz to dobio žuti karton. Boban je sam izveo kazneni udarac, ali ga je zaustavila vratnica.

Samo 3. minute kasnije Strahonja ponovno pokazuje na bijelu točku, ali ovaj put za Hajduk. Jefferson je pucao, a lopta prema sucu pogađa Kolingera u ruku. Kao i Boban ni Caktaš nije uspio relaizirati penal. I on je pogodio stativu.

Hajduk je u drugom poluvremenu imao velike prilike preko Bencuna i Tudora koji su promašili nemoguće, a pobjedu je na samo kraju utakmice nakon akcije Balića i Juranovića potvrdio Marko Bencun.

U sudačkoj nadokandi susreta kapetan Hajduka Goran Milović je izveo tzv. “lokomotivin manevar”. Zbog sprječavanja izvođenja slobodnog udarca dobio je drugi žuti karton. Prvi je podsjećamo dobio nezasluženo. Kako se suspenzija zbog crvenog kartona može odraditi u kupu Milović će propustiti ogled sa Zagrebom u četvrtfinalu, ali će biti na raspolaganju za derbi s Dinamom koji na rasporedu u idućem kolu.