U sklopu 34. kola MAXtv Prve lige Rijeka je na Rujevici s RNK Splitom odigrala 0:0. Domaćini su najbolje prilike za pobjedu propustili u samoj završnici susreta. Prvo je u 86. minuti Mitrović pogodio stativu, a tri minute kasnije je najbolji pojedinac susreta Tomislav Duka odlično obranio udarce Bezjaka i Vešovića. U petoj minuti sudačke nadoknade Duka je ponovno bio na iskušenju, ovaj put od strane Gavranovića, ali je još jednom odlično intervenirao.

Rijeka – Split 0-0, sažetak, 01.05.2016. by dm_525b2245553f8

Ovim rezultatom Dinamo je osigurao novi naslov prvaka Hrvatske jer dva kola prije kraja sezone Plavi imaju šest bodova prednosti pred Riječanima, ali i bolju gol razliku (4:2) u međusobnim dvobojima u kojima su oba kluba osvojila po pet bodova.

Od 19 sati na Rujevici počinje sraz između Rijeke i RNK Splita. Dinamo je jučerašnjom minimalnom pobjedom nad Istrom 1961 barem privremeno pobjegao momčadi Matjaža Keka na sedam bodova prednosti tako da su tri boda Riječanima imperativ. Treneri su se odlučili započeti susret sa sljedećim sastavima: