Diljem Europe jučerašnji dan nam je donio pregršt derbija, najiščekivaniji je bio onaj na Santiago Bernabeu gdje je u El Clasicu Barcelona sa 4:0 pregazila Real Madrid te je pobjegla na šest bodova prednosti. Dvostruki strijelac je bio Suarez, a po jedan gol su upisali Neymar i Iniesta. Gosti su susret završili sa deset igrača nakon što je pred kraj utakmice isključen Isco, a mediji sve više pišu da se Rafi Benitezu trese stolica dok kao njegovog nasljednika spominju Zinedin Zidana. U dresu Reala čitavu utakmicu je odigrao Luka Modrić dok Mateo Kovačić nije ulazio u igru. Za Barcelonu je Ivan Rakitić igrao do 57. minute kada ga je zamijenio Lionel Messi.

Real Madrid 0-4 BarcelonaAll Goals

Posted by OurMatch.net on Saturday, November 21, 2015

U engleskom prvenstvu iznenađenje je napravio Jurgen Klopp sa Liverpoolom uvjerljivo u gostima svladavši Manchester City sa 4:1. Golijadu je otvorio Mangala autogolom, a za goste su još poentirali Coutinho, Firmino i Skrtel dok je za Pellegrinijevu momčad zabio povratnik nakon ozljede Sergio Aguero. Dejan Lovren je za Liverpool odigrao svih 90 minuta.

Manchester City 1-4 LiverpoolAll Goals

U još jednom derbiju su slavili gosti. Bayern je potvrdio svoju dominaciju u Bundesligi svladavši Schalke sa 3:1. Tako su u 13 utakmica upisali i 12. pobjedu. Za Guardiolinu momčad su poentirali Alaba, Martinez i Muller, a za domaćine je bio precizan Max Meyer.

All Goals HD | Schalke 1-3 Bayern Munich 21.11… by ENTERITAIMENTV

U Italiji je pak Juventus slavio protiv Milana sa 1:0. Jedini gol na susretu je djelo argentinskog reprezentativca Pabla Dybale koji je ovog ljeta pristigao iz Palerma. Na vratima domaćih je bio 37-godišnji Gianluigi Buffon koji je proteklog tjedna obilježio 20 godina od svog debija u Seriji A dok je s druge strane branio njegov 16-godišnji kolega i imenjak Donnarumma. Za Staru Damu je čitavu utakmicu odigrao Mario Mandžukić.

Izuzetno kvalitetan i zanimljiv derbi je odigran u Sloveniji gdje su se u Ljubljani sastali Olimpija i Maribor na čijoj klupi sjedi Kruno Jurčić. Gosti su poveli preko Bajdea i Stojanoviiča, ali bod domaćinima u sudačkoj nadoknadi donosi dvostruki strijelac Andraž Šporar. Olimpija je tako iskoristila igrača više obzirom da je zbog drugog žutog kartona u 65. minuti isključen Stojanovič. Domaćini su tako zadržali sedam bodova prednosti pred drugoplasiranim Violama. Jedini hrvatski nogometaš koji je nastupio u slovenskom derbiju je Hrvoje Čale koji je nedavno kao slobodan igrač pristupio Olimpiji te je dobio priliku u drugih 45 minuta.