Snovi o prezimljavanju Modrih u Europi i službeno su završili.Topnici su upisali laganu pobjedu od3-0, a samo zahvaljujući Eduardu ta prednost nije bila još veća.

Poveli su domaćini u 29. minuti. Brzu kontru lijepo je završio Ozil, na ubačaj Sancheza. Četiri minute kasnije već je bilo 2-0. Sigali neobjašnjivo griješi i predaje loptu u noge Monrealu, a španjolski lijevi bek samo je servirao matnu poziciju Sanchezu. Do kraja poluvremena, Ozil je propustio dva zicera, točnije, dvije sjajne obrane upisao je Eduardo.

U 69. minuti Sanchez postiže svoj drugi pogodak, na sjajnu asistenciju Campbella. Situacija je na rubu zaleđa, no to ćemo ostaviti Stjepanu Balogu da presudi.

Blizu počasnog gola Dinamo je bio u 72. minuti, no udarac Marka Roga iz mrtvog kuta samo je okrznuo desnu vratnicu.

Mađarski sudac Viktor Kassai propustio je u 77. minuti dosuditi očigledan kazneni udarac za Arsenal. Taravel i Eduardo zajedničkim su snagama srušili Sancheza, i nevjerojatno je da je Kassai ostao nijem, iako je stajao nekoliko metara od ove situacije.

U završnici utakmice zabio je El Soudani, ali erupciju oduševljenja Ivice Blažička spriječio je pomoćni sudac, opravdano označivši zaleđe.

Konačnih 3-0 je, obzirom na prikazano, prihvatljiv poraz za Modre. Ovime je Arsenal ostao u igri za prolazak dalje, dok je Dinamo ispao iz svih kombinacija za prezimljavanje u Europi. Utakmica protiv Bayerna biti će revijalnog karaktera.

Na kraju bismo pohvalili i komentatora utakmice Ivicu Blažička. Nijedno veličanje pritvorenog Zdravka Mamića učinilo je njegovo komentiranje podnošljivim, prvi puta nakon dugo vremena.