Velika pobjeda Istre nad Splitom (VIDEO)

Istra 1961 pobijedila je RNK Split na Parku mladeži u sklopu 8. kola MAXtv Prve lige. U dvoboju momčadi koje za prvenstvenu pobjedu ne znaju dosta dugo (Istra 30 utakmica, Split 16), gostujuća momčad odnijela je veliku 0-3 pobjedu. Mrežu domaćina već u 3. minuti susreta načeo je Šime Gržan nakon ubačaja Collinsa. Noćna mora za RNK nastavila se u 9. minuti kada je Amer Dupovac u šesnaestercu srušio Solomona i pri tom zaradio javnu opomenu. Siguran izvođač s bijele točke za goste bio je Valentino Stepčić. Priliku za povratak u utakmicu Crveni su imali u 31. minuti kada je dosuđen kazneni udarac zbog starta Collinsa na Chvedukasu. Udarac s bijele točke Jurendiću brani vratar gostiju Iveša. U 71. minuti zbog drugog žutog kartona isključen je Dupovac, a potvrdu pobjede gostima je donio Solomon pogotkom u 91. minuti. Istri je ovo prva pobjeda u prvenstvu još od susreta s Osijekom u listopadu prošle godine. Split s druge strane nastavlja crni niz bez pobjeda, te s današnjim porazom diže tu brojku na 17.
Od 17h utakmicom između RNK Splita i Istre 1961 nastavlja se 8. kolo MAXtv Prve lige. Momčad s Parka mladeži do sada je skupila 4 boda, dok gosti iz Pule na kontu imaju bod manje. Obje momčadi još uvijek ne znaju za pobjedu u ovoj sezoni. U pokušaju da prekinu taj negativan niz Vjekoslav Lokica i Goran Tomić odlučili su se za sljedeće sastave: