Varteks uz bučnu podršku White Stonesa preuzeo vrh Međužupanijske nogometne lige

Pred čak 460 gledatelja, od kojih je njih barem 300-tinjak pristiglo iz Varaždina, uz rekordan odaziv i onih najglasnijih, White Stonesa, Varteks je pobijedio u Pušćinama istoimenog domaćina 2:0 i – zahvaljujući istovremenom porazu čakovečke Sloge u Gojancu kod Plitvice (5:3) – preuzeo sam vrh Međužupanijske nogometne lige.

Kako prenosi spona.info po ugodnom sunčanom vremenu, uz 90-minutno gromoglasno navijanje White Stonesa koji su za današnje izdanje zaslužili čistu peticu, Pušćine i Varteks odigrali su vrlo dobru utakmicu. Domaći su mogli već u otvaranju susreta povesti, Varaždinac Roginić izbio je sam pred Drevena, ali i promašio gol iz čiste situacije. Uzvratio je u 17. minuti Medved glavom na odličan ubačaj Soksera, otišlo je pokraj gola, pet minuta kasnije sličan je “zicer” nakon kornera Harmicara promašio Broz (sa svega metar dva – preko gola), u 27. minuti raspalio je i Radić, opet – pokraj gola. U 38. minuti Varteks je konačno okrunio terensku dominaciju, Harmicar je pucao izvrsno u lijevi gornji kut, domaći vratar to izvadio, ali je odbijena lopta završila na nogi neumoljivog Medveda koji ju šalje u suprotan, donji desni kut – 0:1.

Samo tri minute kasnije fantastičnu su akciju u svega tri poteza odigrali Dreven, Sokser i Medved, prvi je rukom uposlio na lijevoj strani Soksera, koji je vrhunski vanjskom izbacio Medveda u for, ovaj je izbio sam pred gol Pušćina, ali je završni udarac bio loš, daleko od gola. Ipak, najbolji strijelac MŽNL brzo se iskupio, u 6. minuti nastavka; kapetan Radić je odigrao za Medveda, ovaj dobio duel s vratarom Pušćina Kolarom i od stative zabio svoj 14. pogodak sezone, samo u MŽNL. Mogao je Varteks nakon toga napuniti mrežu domaćina, u 56. Minuti je Glavica izbio sam pred Kolara i pogodio prečku, dvije minute kasnije Medved gađao tik uz stativu, u 72. minuti Puclin također, a u 90. minuti zicer je, opet “jedan na jedan” promašio i Mišak. Ostalo je 0:2, dovoljno za veliku feštu igrača Varteksa i njihovih navijača.

MŽNL – poredak nakon 9. kola: 1. Varteks 19 bodova (gol razlika 20:7), 2. Podravina 18 (16:6), 3. Polet (SMnM) 17 (17:8), 4. Sloga (ČK) 17 (16:15), 5. Novi Marof 16 (12:11), 6. Nedelišće 15 (16:14)…