Varteks u drugom kolu ipak upisao poraz od Rudara

Nakon gostujuće pobjede u prvom kolu, Varteks je na svom terenu u Jalkovcu dočekao ekipu Rudara iz Murskog Središća, prošlogodišnjeg viceprvaka Međužupanijske nogometne lige Čakovec-Varaždin. Gosti su golovima Luke Čalope, Nikole Šoltića i Danijela Podgorelca slavili sa 3:1. Jedini pogodak za Varteks postigao je Josip Boban.

Iako je Varteks odlično otvorio utakmicu i poveo već u 4. minuti golom Josipa Bobana, te imao još dvije jako dobre prilike Jakova Puclina i Matije Kuhara, gosti su iz svoje prve akcije u 8. minuti došli do izjednačenja. Nakon ubačaja s desne strane strijelac za 1:1 je Luka Čalopa. U 18. minuti u istom napadu Varteks dva puta opasno prijeti. Prvo preko Bobana, a odmah potom dobro je s ruba kaznenog prostora tukao i Borna Radić. No, u oba navrata dobro je reagirao gostujući vratar Mario Rajf. U 34. minuti gosti u potpunosti preokreću rezultat. Nakon kornera glavom zabija Nikola Šoltić.

U nastavak zbog ozljeda nisu mogli Boban i Božinić, no to nije omelo Varteksovce da pokušaju doći do novog izjednačenja, što su po igri i kvaliteti svakako zaslužili. Ipak manjak samopouzdanja u završnicama napada i lagani strah od kvalitetnih gostujućih protunapada bili su prevelika “kočnica” boljem rezultatu u nastavku utakmice. No, i u takvoj situaciji Varteks je imao više od igre. Bile su tu i dvije vrlo diskutabilne situacije u kaznenom prostoru gostiju, ali za ni jednu od njih sudac nije pokazao na bijelu točku.Rudar je svoje prilike tražio kroz kontranapade. U jednom takvom u 79. minuti sam se pred golom Varteksa našao Čalopa, ali je pucao jako loše. Treći gol gosti zabijaju u drugoj minuti sudačke nadoknade nakon još jedne kontre, koju ovaj put golom završava Danijel Podgorelec.

Raspored prvenstva Varteks u slijedećem kolu vodi u Macinec k tamošnjem Centrometalu. Utakmica je na rasporedu u subotu 05.09. sa početkom u 17:00 sati.

izvor: NK Varteks