Varteks pokleknuo od Mladosti u posljednjem domaćem susretu u ovoj sezoni

Iako su ligaška natjecanja većinom završila, to nije slučaj i sa MŽNL Čakovec – Varaždin u kojoj su za odigrati preostala još dva kola. U predzadnjem kolu, gost momčadi Varteksa bila je Mladost iz Preloga, četvrtoplasirana ekipa lige. Bolje plasirana od Varteksa koji drži šesto mjesto, Mladost ipak nije ušla kao favorit u utakmicu jer su Varaždinci na svom terenu superiorni ovog proljeća, te ne znaju za poraz.

Poetne postave / Izvor: comet.hns-cff.hr

Utakmicu koja ni jednoj ekipi ne znači puno, počela je rezervirano s obje strane – mlak udarac Cvetka glavom za domaće, i bijeg Dine Bukala te udarac koji je otišao metar od lijeve vratnice Drevena. Prvu pravu priliku ima Varteks preko Kuhara koji se u 13. minuti sjurio sam prema vrataru Farkašu, no ovaj odlično brani udarac s osam metara. Ono što nije uspjelo Kuharu, uspjelo je Denisu Vuku u 17. minuti. Preslikana akcija ovaj puta na drugoj strani, samo Vuk mirno šalje loptu iza Drevena.

Dvadesetak minuta gledatelji nisu vidjeli baš ništa, da bi u 37. minuti Varteks poravnao. Loptu je po desnoj stani povukao Puclin, uposlio u kaznenom prostoru Mladosti Cvetka koji dodaje do Kuhara, a ovaj topovski šalje loptu u suprotne rašlje Farkaša.

U drugi dio puno su bolje ušli gosti. Neumorni Dino Bukal u 52. minuti još je jednom probio varteksov desni bok, našao samog Golubića na jedanaest metara koji topovski šalje loptu pod prečku nemoćnog Drevena. Mogao je Varteks ubrzo izjednačiti, ali Vrbnjak sa samo tri metra promašuje prazan gol.

Zaista loš nogomet kojem smo svjedočili u nastavku, prekidali su prilike koje su ekipe pripremale jedna drugoj. Tako je Cvetko zapucao izglednu šansu za Bumbare, tj. odlično mu obranio Farkaš, a sa druge strane isto rade Tišljarić i Dreven. U cijelu predstavu uključio se i glavni sudac Dario Srnec koji je svojim lošim suđenjem izluđivao obje ekipe.

Mladost se povukla te iz kontre vrebala svoju šansu koju nije dočekala. Varteks prijeti najviše preko Cvetka koji je uspio razbraniti Farkaša koji je se prometnuo u junaka pobjede gostiju sačuvavši svoju mrežu u drugom dijelu netaknutom.

Na kraju zaslužena pobjeda gostiju iz Preloga od 1:2 koji su jedini ovog proljeća odnijeli puni plijen sa stadiona Varteksa.

Varteks će sezonu zaključiti sljedeće subote na gostovanju kod Slobode.