UEFA SUPER CUP: Prekrasni pogotci za slavlje Kraljeva (VIDEO)

Lerkendal stadionu u norveškom Trondheimu odigrana utakmica Uefa Super Kupa između Real Madrida i Seville. Borbu za titulu najboljeg europskog kluba i odlazak na Svjetsko klupsko prvenstvo Španjolci su u posljednje tri sezone u potpunosti privatizirali. Utakmica Bayerna i Chelsea u otvaranju sezone 2013./2014. posljednja je u kojoj “finale svih finala” europskog kontinenta nije sudjelovao španjolski klub. Sevilli je ovo treći uzastopni nastup dok je Real MadridUSC osvojio na otvaranjusezone 2014./2015. pobjedivši upravo jučerašnjeg protivnika rezultatom 2:0. Treća nije bila sreća za Andalužane i novog trenera Jorgea Sampaolija. Prvo poluvrijeme gledali smo prilično dosadan nogomet s malo pravog ritmai bez većih prilika. Iako nisu oduševile igrom, španjolske momčadi odužile su nam se prekrasnim pogotcima. Za 1:0 i vodstvo Kraljeva fantastično je pogodio20-godišnjak Marco Asensio. Rezultat s kojim se otišlo na poluvrijeme 1:1, postavlja Franco Vaacute;zquez lijepim i spretnim udarcem u 41. minuti. Drugo poluvrijeme donijelo nam je dosta aktivniju igru obiju momčadi te više agresivnosti i dinamike. Vodstvo formalnim gostima donosi Konoplyankasigurnim udarcem iz kaznenog udarca u 72. minuti. Produžetke i spas svojoj momčadi u trećoj minuti produžetka ponovno donosi Sergio Ramos pogotkom glavom nakon velikog propusta obrambene linije Seville, na čelu s vratarom Ricom. I kada je već izgledalo da će momčadi pristupiti izvođenju jedanaesteraca, trenutak nadahnuća imao je Daniel Carvajal. Oduzeo je loptuKonoplyanki te povukao s centra prema vratima Seville. Ponovno je zakazala obrana Andalužana koja je samo pogledom pratila, ne pretjerano kreativan trk Carvajala s loptom. Nakon što je protrčao pokraj
obrambenih igrača pogađa mrežu prekrasnim udarcem vanjskim dijelom kopačke za 3:2 i veliko slavlje Kraljeva. U pobjedi Real Madrida nastupili su i hrvatski reprezentativci Mateo Kovačić te Luka Modrić. Mateo je igrao do 72. minute kada ga je zamijenio James Rodriacute;guez, dok je Luka u igru ušao umjesto Isca u 66. minuti.