UEFA Futsal cup: Težak poraz Nacionala

Nacional Zagreb
večeras je krenuo u pohod na vrh futsal Europe gdje ih je u 1.kolu Main Runde UEFA Futsal Cup-a zaustavio domaćin, KMF Ekonomac Kragujevac s rezultatom 5:1. Prije početka susreta mnogi su prozvali ovaj veliki sportski susret kao borbu za futsal dominaciju u ovom dijelu Europe jer se radi o dvije ponajbolje ekipe iz naše regije u posljednjih desetak godina. Kragujevačka publika u dvorani Jezero očekivala je i dobila pravi sportski spektakl, jer oba sastava imaju visoku individualnu, ali i momčadsku kvalitetu. Nacional predvođen Bilićem, Novakom i Jelovčićem pod vodstvom trenera Kujtima Morine suprostavila se momčadi koja obiluje iskustvom u europskim natjecanjima; Momčiloviću, Borisovu, Ivankoviću i ostatku momčadi Ekonomca predvođenim strategom Predragom Rajićem. Ulog je bio visok jer pobjeda olakšava plasman među prve dvije momčadi skupine koja vodi u Elitnu rundu Uefa Futsal Cupa odnosno među 16 najboljih ekipa Europe. Ekipa Nacionala započela je sa četvorkom Jelovčić-Novak-Postružin-Čujec te sa vratarom Bilićem. Već u drugoj minuti susreta Čujec je ozbiljno zapucao na gol Ekonomca no bez pogotka. Tihomir Novak u 4. minuti pogađa vratnicu. Ekonomac je potom samo kratko preuzeo dominaciju te nakon pogreške Jelovčića u 5. minuti susreta Borisov pogađa za 1:0 Ekonomca. U 8. minuti Nacional je ponovno bio pred golom protivnika nakon što je Novak asistirao mladom Periću no golman Momčilović je sačuvao svoju mrežu. Uslijedilo je nekoliko dobrih akcija s obje strane, u 9. minuti Koturović puca iznad gola. Slijedećih nekoliko minuta Nacional je bio ofenzivniji na terenu no bez ozbiljnijih akcija prema golu Ekonomca koje je već do tad zabilježio četiri prekršaja. Do 18. minute Nacional je često bio pred golom; dva puta je Perić pokušao probiti vrata golmana no obrana Ekonomca blokira udarce. U posljednjoj minuti prvog poluvremena Kristjan Čujec puca malo iznad gola protivnika i na poluvrijeme se odlazi s rezultatom 1:0. Već u prvoj minuti drugog poluvremena prekrasnom akcijom Nacionalove početne četvorke Tihomir Novak pogađa za 1:1. Igrala se dvadeset i druga minuta susreta kada je Jelovčić izborio korner no Čujec promašuje gol. U 27. minuti Matijević pokušava iz polukontre dati gol no brani Bilić. Franko Bilić bio je još jednom sjajan ispred Borisova samo nekoliko sekundi nakon prve izvrsne obrane u drugom poluvremenu. Novak i Čujec su potom imali priliku za vodstvo no brani Momčilović. Slična situacija dogodila se nedugo zatim ispred gola Nacionala kada Bilić brani Ramiću. Još je jednom Nacional zaprijetio Ekonomcu u 32. minuti lijepom akcijom Jelovčića i Postružina no bez pogotka. Iz kontra akcije u 34. minuti poslije proigravanja Borisova Ekonomac vodi 2:1 pogotkom Valenka. u 35. minuti Ekonomac preko Ramića ponovno prijeti mreži Nacionala no Franko Bilić sigurno brani. Već u sljedećoj minuti Rafael šalje dugu loptu za Novaka no akcija nije završila pogotkom. Nikola Matijević istom akcijom, dugačkom loptom Borisova u 38.minuti pogađa mrežu Zagrepčana za 3:1. Nacional odmah uvodi u igru golmana igrača i već nakon nekoliko sekundi igre pogreškom naše momčadi Rnić uz asistenciju Ivankovića pogađa za 4:1. Nije nažalost trebalo dugo čekati za peti pogodak Ekonomca, u
predzadnjoj minuti zabija Borisov svoj drugi pogodak na utakmici uz asistenciju Ramića. Čujec je u posljednjoj minuti bio pred golom Momčilovića koji sjajno brani . Nacional Zagreb iako dominantan sve do posljednjih pet minuta susreta poražen je u 1.kolu Main runde od KMF Ekonomca iz Kragujevca. U sljedećem kolu, koje je na rasporedu sutra u 18:00 sati, igrati će
protiv LSM Lide, prvakom Bjelorusije. Prve dvije momčadi skupine plasirati će se u Elitnu rundu Uefa Futsal Cupa. Sastav Nacionala: Tihomir Novak, Franko Bilić, Franco Jelovčić, Kristijan Čujec, Rafael Da Costa, Amadeu Fernandes Da Silva Sobrinho, Josip Jurić, Silvio Toth, Renato Koturović, Luka Perić, Ivan Pavlić, Kristijan Postružin i Rok Mordej. Treneri: Kujtim Morina, Vladimir Merslavić i Igor Tejić. RASPORED: 2. Kolo, 13/10/2016 18:00 NACIONAL ZAGREB – LSM Lida 20:30 Ekonomac Kragujevac – Athina rsquo;90 3. Kolo, 15/10/2016 18:00 NACIONAL ZAGREB – Athina rsquo;90 20:30 LSM Lida – Ekonomac Kragujevac

Ranije objavljeno: Nacional Zagreb
, aktualni prvak države predstavlja Hrvatsku u Main rundi UEFA Futsal Cupa koja se igra od 12.-15.10. u Kragujevcu. Posebno je interesantna večerašnja utakmica Nacionala sa domaćinom KMF Ekonomcem jer pobjeda predstavlja prestiž. Zagrebački Nacional večeras od 20:30 sati kreće u svoj pohod u europskim natjecanjima, gdje ih u 1.kolu Main Runde UEFA Futsal Cupa očekuje domaćin, KMF Ekonomac Kragujevac. Mnogi su prozvali večerašnji susret kao borbu za futsal ”kralja” ovog dijela Europe jer se radi o dvije ponajbolje ekipe iz naše regije u posljednjih desetak godina. Ipak, dobar start u futsal Ligi prvaka, za trenere Predraga Rajića i Kujtima Morinu znače puno više, jer bi time osigurali dodatni mir prije početka preostale dvije utakmice i uvelike povećali šanse svoje momčadi da izbori prva dva mjesta u skupini koja vode u Elitnu rundu Lige prvaka. Kragujevačka publika u dvorani Jezero večeras očekuje pravi sportski spektakl, jer oba sastava imaju visoku individualnu, ali i momčadsku kvalitetu. Nacional predvođen Bilićem, Novakom i Jelovčićem suprostaviti će se momčadi koja obiluje iskustvom u europskim natjecanjima, te će domaća publika sigurno biti dodatan vjetar u leđa Momčiloviću, Borisovu, Ivankoviću i ostatku momčadi Ekonomca. Iako su i Ekonomac i Nacional mijenjali momčad ovog ljeta, u oba tabora ostao je kostur momčadi netaknut, te su obje ekipe na početku nacionalnih prvenstva napravile odlične rezultate i lako se obračunali sa oponentima u tim susretima. Ipak, Liga prvaka je razina na kojoj momčad nema pravo na pogrešku, jer će svaka momčad to znati skupo naplatiti. Ono što može radovati stručni stožer zagrebačke momčadi, je saznanje da se igrači nalaze u odličnoj natjecateljskoj formi. Nažalost ozljede ni ovoga puta nisu zaobišle ekipu, te su tako za večerašnji susret upitni nastupi Amadeua i Mordeja, dok se svi drugi igrači osjećaju odlično i spremni su za večerašnji spektakl. Ekonomac je odlična ekipa koju krasi borbenost, trka te taktička disciplina a fuzija mladih i starijih igrača odlično funkcionira na terenu. Ekonomac je česti sudionik i Elitne runde Lige prvaka, što je svakako velika prednost u ovoj fazi natjecanja. Ono što može brinuti stručni stožer je statistika da u službenim europskim utakmicama, Nacional nikada nije slavio u susretu sa momčadi Ekonomca. Vrijeme je da ekipa Nacionala Zagreb prekine crni niz u međusobnim susretima sa momčadi Ekonomca, te pozivaju sve navijače da ih podrže na europskom putu. Live streaming utakmice možete od 20:15 sati pratiti na sljedećoj poveznici. Vladimir Merslavić, pomoćni trener: “Momčad Ekonomca izuzetno respektiramo i smatramo kako su uz našu momčad najbolja ekipa na prostorima Balkana. Iako smo dosada imali crni niz kada se radi o međusobni susretima, mišljenja sam kako uz naš igrački kadar večeras ulazimo kao favoriti, iako je teško reći da je bilo koja momčad favorit pred domaćom publikom Ekonomca. Želim da se večeras prikažemo u pravom svijetlu i na kraju slavimo, a sve osim pobjede bi za mene osobno bilo razočarenje.” Nacional Zagreb