U21: Hrvatska u San Marinu do treće pobjede

Mlada hrvatska reprezentacija u trećem susretu skupine 6 kvalifikacija za EURO u Poljskoj svladala je na gostovanju San Marino rezultatom 3:0 (3:0) te je tako zadržala maksimalni učinak obzirom da je u prva dva kola bila bolja od Gruzije i Estonije.

Izvor: uefa.com

Izabranici Nenada Gračana poveli su u 7. minuti golom Mirka Marića na asistenciju kapetana Marija Pašalića. Pašalić se potom 5 minuta kasnije sam upisao u strijelce, a ovaj put dodavanje je djelo Mikanovića. Svoju drugu asistenciju Mikanović je imao u 32. minuti, a drugi put se u strijelce upisao napadač Lokomotive Mirko Marić.

U našoj skupini danas je odigran još jedan susret. U efikasnoj utakmici Španjolska je na gostovanju svladala Gruziju sa 5:2. Ovog mjeseca u skupini 6 susret će se još Švedska – Estonija (9. listopada) te Gruzija – Estonija (13. listopada) i Španjolska – Švedska (13. listopada).

Hrvatska će pak za to vrijeme u ponedjeljak 12. listopada u Zaprešiću odigrati prijateljski susret s Rusijom. Kvalifikacije nastavljamo 11. studenog susretom sa San Marinom na Šubićevcu u Šibeniku te 17. studenog utakmicom sa Španjolcima na stadionu na Rujevici u Rijeci koji će tom prigodom prvi put nakon izgradnje biti domaćin jednoj nacionalnoj selekciji.