U21: Hrvatska slavila protiv Estonije

Nakon pobjede na Španjolskom Hrvatska je u nastavku kvalifikacija za U21 EURO koji će se 2017. godine održati u Poljskoj u Zaprešiću svladala Estoniju sa 2:1 (2:0).

Sastavi / Foto: uefa.com

Domagoj Pavičić je u 5. minuti sa 20-ak metara pogodio mrežu Estonaca. Vodstvo je u 41. minuti povećao Stipe Perica kojem je prvo golman Vaikla obranio kazneni udarac koji je izborio Karlo Bartolec, ali iz drugog pokušaja napadač Udinesea je bio precizan. Rezultat je u 53. minuti smanjio Kirss.

Ovom pobjedom Hrvatska je ostala na liderskoj poziciji kvalifikacijske skupine 6 sa 18 osvojenih bodova iz 7 odigranih susreta. Na drugom mjestu su Švedska i Španjolska sa 13 bodova, ali prvi imaju dvije, a drugi jednu utakmicu manje.

U nastavku kvalifikacija izabranike Nenada Gračana 1. rujna ove godine očekuje domaći sraz sa Švedskom. Na EP će se plasirati samo pobjednici devet kvalifikacijskih skupina, dok će četiri najbolje drugoplasirane reprezentacije igrati playoff.