U21: Hrvatska – Rusija 3:4

U prijateljskoj utakmici odigranoj u Zaprešiću mlada hrvatska nogometna reprezentacija poražena je od vršnjaka iz Rusije rezultatom 3:4 (0:2). Gosti su vodili sa čak 4:0, a utakmicu je obilježio i sudac Matoc koji je dosudio četiri kaznena udarca te je pokazao jedan crveni karton.

Dvostruki strijelac za Hrvatsku je bio Josip Radošević iz dva jedanaesterca u 64. i 79. minuti, a jedan zgoditak je pridodao Filip Dangubić u posljednjoj minuti utakmice dok je kapetan Mario Pašalić pri rezultatu 0:0 u 7. min propustio realizirati najstrožu kaznu.

Za Ruse je hat-trick u 12., 28.-11m i 53. minuti postigao Ramil Sheydayev, a Gasilin je bio prezican u 58. minuti susreta. Gosti su od 72. minute igrali s igračem manje nakon što je zbog drugog žutog kartona isključen Kirisov. Izbornik gostiju Dmitri Khomukha je nakon utakmice bio zadovoljan igrom svoje momčadi, ali i razočaran suđenjem Matoca koji je po njegovom mišljenju dva puta u drugom poluvremenu neopravdano pokazao na bijelu točku, a pogotovo je bio ogorčen isključenjem Kirisova.

Nenad Gračan je pak od prve minute na teren poslao sljedeće igrače:

Posavec
Mikanović, Kolinger, Ćaleta-Car, Milić Pašalić, RadoševićTudor, Balić, RogMarić

U drugom pluvremenu priliku su dobili: Brkić, Capan, Brlek, Ćorić, Dangubić, Ikić, Alghoul, Matić, Lulić.

Hrvatska U21 iduće susrete igra u sklopu kvalifikacija za EURO u Poljskoj 11. studenog sa San Marinom na Šubićevcu u Šibeniku te 17. studenog sa Španjolcima na stadionu na Rujevici u Rijeci koji će tom prigodom prvi put nakon izgradnje biti domaćin jednoj nacionalnoj selekciji.