Search
Close this search box.

Tko je na probi u Hajduku II?

Osim Kolumbijaca Gallega i Murilla na jutrošnjem prvom treningu druge momčadi Hajduka u aktualnoj godini pojavilo se još nekoliko igrača koji će pokušati izboriti trajniji ostanak na Poljudu.

>> Kolumbijci Gallego i Murillo na probi u Hajduku II (VIDEO)

Patrik Guji / Foto: Marijana Vojni

Patrik Gujić je rođen 28. ožujka 1997. godine u Bjelovaru. Trenirati je počeo u Mladosti Ždralovi, a malo prije 13. rođendana seli u Bjelovar, gdje ostaje do kraja godine, kad ga uzima Dinamo. Nakon jedne i pol sezone u pioinirima (i odmah 2 nastupa za U14 reprezentaciju), potpisuje trogodišnji stipendijski ugovor s Plavima. Skuplja tad i 4 nastupa za U15 reprezentaciju. U 12/13 kupi par nastupa za kadete kao rezerva godinu starijem Miškiću, dok sezonu kasnije logično postaje standardan u kadetima – 24 nastupa, 13 primljenih golova. 2013. mu je zasad bila “vrhunac” – na Nike kupu 2013. godine proglašen je najboljim vratarem turnira i nakon 6 nastupa za U16 reprezentaciju standardan je bio te godine i u U17 reprezentaciji (10 nastupa, postaje kapetan). U 14/15 igra “međuregionalnu” juniorsku ligu u rotaciji sa starijim Lovrom Juricom te na kraju ima 13 startova uz 6 primljenih goilova. Još su ga tek jednom pozvali u U18 reprezentaciju te godine, njegov zadnjih nastup u njoj. Na ljeto 2015. mu istječe stipendija i odlazi iz kluba, navodno nakratko potpisuje za niželigaški Hrvatski Leskovac, ali ipak zapravo “instant” završava u Stupniku. U 3. HNL Zapad prima 22 gola u 13 utakmica. Svejedno, uzima ga Cibalia i potpisuje s njim ugovor do ljeta 2017. godine. Pola je sezone u 2. HNL grijao klupu iza Matkovića da bi klub na pripreme pozvao Zvonimira Šubarića (vratara juniora, njegovog godišta) umjesto njega na pripreme. Raskida ugovor i odlazi natrag u Stupnik. Opet je bio standardan tamo, primio 18 golova u 10 nastupa. Imao je tek jedan clean sheet – na zadnjoj utakmici sa Samoborom kad je izašao u 65. minuti kao “junak utakmice”, s lomom prsta i nije nastupio za klub do kraja sezone. Konkurencija je u klubu žestoka i premda je Gujić pozivan u reprezentaciju svojedobno i prije Ljubića i prije danas (među svima njima iz ’97) najistaknutijeg Letice, pa i godinu starijeg Grbića, morat će se dobro potruditi da dokaže kvalitetu na poziciji gdje Hajduk “štanca” kvalitetu.

Foto: NK Omladinac

Zvonimir Ožegović dolazi možda iz najnižeg ranga gledajući igrače koji su na probi, ali to ne znači nužno i da se ne radi o zanimljivom igraču. Mladi je ofenzivac, rođen 30. rujna 1997. godine, već bio s Hajdukovim rezervama i znaju se čuti i pozitivne kritike iz tog doba. Da ne brzamo, počeo je u Krilniku, gdje je ostao do 2010., kad seli u školu vranjičkog Omladinca, gdje igra do dan danas. Još je kao kadet, u sezoni 13/14 debitirao za seniore, ušavši par puta s klupe, nagrađen ranije kao jedan od najtalentiranijih sportaša grada Solina. Sezonu iza je dobio nešto veću minutažu, 2 starta, 8 ulazaka s klupe i 1 gol. Prošle sezone se, kao izlazni junior, nametnuo u prvih 11 te zabio 7 golova u maksimalno 25 utakmica. Na ljeto nije prošao na probi u Šibeniku, ali je u Omladincu u 12 nastupa zabio 5 golova. Statistika svakako ne razoružava, ali ljudi koji inzistiraju na “naša dica” politici će svakako biti zadovoljni što opet dobija priliku.

Frano Silić je centralni vezni rođen 8. prosinca 1995. godine, do sada je promijenio puno klubova u karijeri. Nakon početka u Dalmatincu i perioda u Adriaticu, završio je kadetski i juniorski staž u Primorcu iz Stobreča, a bio je i među igračima Primorca koji su znali ići na turnire s Hajdukom dok su dvije ekipe surađivale. Nakon odrađenog juniorskog staža, tijekom kojeg nije dobio priliku u seniorima Primorca, kreće njegova neprestana selidba klubovima 3. HNL Jug. Na ljeto 2014., nakon što, čini se, nije prošao u Hajduku II, prelazi uz Zagoru iz Unešića. Tamo se ne nameće, jednu utakmicu igra cijelu, ostalo, čini se, ulazi s klupe, bez prevelike minutaže. Logično, odlazi dalje, i sezonu završava u Croatiji iz Zmijavaca – gdje je odigrao zasad najstandardniju polusezonu karijere, 12 nastupa, većinom u prvih 11, 1 gol. Na ljeto 2015. svejedno odlazi u Junak i tri puta ulazi u trash timeu. Sezonu završava u Zmaju iz Makarske, gdje se nije naročito više nametnuo – rezerva, s 10 nastupa, ali tek 211 minuta odigranih, uz jedan gol. Logično, slijedi i zadnja selidba – ovoga je ljeta otišao u Orkan iz Dugog Rata. Tamo je bio u rotaciji uglavnom, 12 nastupa, ali tek dvije kompletne utakmice, bez golova. Paralelno je igrao i drugu malonogometnu ligu za Ustanik. Moglo bi se reći da je među spomenutima jedan od manje “uvjerljivih” dosadašnjom karijerom, naročito uzimajući u obzir da se traže igrače koji čine razliku na ovoj razini, ali tu je da se proba. Možda netko vidi u njemu nešto više od dosadašnjih trenera.

Luka Bubalo, također centralni vezni, rođen 12. lipnja 1999. godine te visok 1.90m, već je duže vrijeme jedan od najstandardnijih igrača Neretve iz Metkovića. Još je kao kadet, u sezoni 15/16 postao standardan u ekipi Neretve. Od 28 odigranih utakmica, počeo je njih 24, a uz jedan gol nakupio je i solidan broj asistencija, uključujući jednu protiv Hajduka II. Njegov se status nije naročito promijenio ove sezone, 13 nastupa i gol(čina) protiv Primorca. Svakako logična proba – ne događa se često da 17-godišnjak ima već preko 40 seniorskih nastupa!


Mario Cetina je također već jednom trenirao s Hajdukovim rezervama, na ljeto 2014. godine. Radi se o obrambenom igraču visokom 1.96m, rođenom 28. siječnja 1995. godine u Zagrebu. Trenirati je počeo u zagrebačkom ZET-u, na Savici, pa s 10 godina prešao u Dinamo. S 13 se vraća u ZET, gdje ostaje još tri i pol godine, prije prelaska u kadete Hrvatskog dragovoljca, gdje se odmah nameće kao standardan, što ostaje i kroz kompletan juniorski staž. Nakon njega odlazi na probu u Hajduk II, ali ipak potpisuje dvogodišnji stipendijski ugovor s Hrvatskim dragovoljcem. U sezoni 14/15 je bio primarno rezerva – 5 puta startao i još 15 puta ušao s klupe uz 1 gol, ali se već iduće sezone nametnuo kao prvo rješenje tog drugoligaša. 21 start, 4 ulaska s klupe, 1 gol. Kako mu je ugovor istekao, nije ostao u klubu. Seli u Lučko, gdje, također u 2. ligi biva standardan – 11 startova, 2 s klupe i 1 gol. Premda je najstariji ovdje, ima i najviše iskustva svakako, a i sasvim solidan drugoligaški pedigre. Moguće da će biti u njegovom slučaju i “druga sreća”.

Mate Šuto je stoper i (po potrebi) desni bek rođen 2. listopada 1996. godine. Trenirati je počeo s bratom blizancem Marijanom (također) u Croatiji iz Zmijavaca. Nakon pionirskog se staža za njih interesira RNK Split, kod kojeg kao ulazni kadeti treniraju, dok su igrali za Orkan iz Dugog Rata. U sezoni 12/13 ih RNK uzima u svoju ekipu, ali ni jedan ni drugi se nisu probili do boljeg statusa od “zamjene” i Mate za prvu ekipu kadeta ulazi tek dvaput te sezone. Vraćaju se potom u rodni kraj, u Imotski. Mate se već kao junior počeo priključivati seniorima imotskog drugoligaša i skuplja 10 nastupa u sezoni 14/15 (5 startova). RNK ga potom uzima na profesionalni ugovor i šalje na posudbu nazad u Imotski. Ipak, Šuto se nije tada, u sezoni 15/16 probio u prvih 11. 14 nastupa, 10 startova, 3 gola i većina sezone provedena na klupi iza iskusnijih suigrača. Splitovci su raskinuli ugovor s njim na ljeto, ali ostaje u klubu. Ove je jeseni u fenjerašu apsolutno standardan i 17 puta počinje utakmicu za njih, uz 2 gola. Još jedan drugoligaški igrač sa solidnim iskustvom na kraju, vrijedan barem pogleda. Samo se mora nadati da će ostaviti pozitivniji dojam u klubu nego što je to učinio Petar.

O Jasminu Kadiriću smo već pisali svojedobno, pa da citiram samog sebe. Ofenzivac je rođen 9. rujna 1997. godine, u rodnom Sanskom Mostu igrao je u akademiji Dijamant, pa u 2011. već otišao u Rudar iz Prijedora. S 15 godina, na proljeće 2013, postao je U17 reprezentativac BiH. Na ljeto je otišao na probu u Dinamo, prošao navodno, priključen bio Lokomotivi, pisalo se da će se i njegovi preseliti tamo… i valjda nisu. Nikad nije registriran za neki od tih klubova, doslovno je nestao s mape. Za pretpostaviti je da je trenirao s Lokomotivom, čekajući punoljetnost, ali to ostaje pretpostavka. Za internet iduće “postoji” tek u 2015. na Kutiji Šibica i potom početkom 2016., napokon punoljetan, registriran za Zagreb. Tamo je u četvrtoligaškoj konkurenciji zabio 7 golova u 13 nastupa (7 startova), a paralelno za juniore na “drugoligaškoj” razini u 14 nastupa (13 st.) zabio triput. Igrao je tada skupa s Markom Galićem koji je također sada s “bekavcima”, a igrao je na jesen primarno za juniore. Kadirić je jesen proveo u trećeligaškom Maksimiru, ali se u zagrebačkom klubu nije uspio probiti u prvih 11, tek je 7 puta ušao s klupe uz poprilično malu minutažu. Prognoza na prvu ne djeluje sasvim optimistično i čini se da će Jasmin možda ostati tek jedan u nizu primjera igrača kojima je prijelaz u klub za koji ne mogu biti registrirani ubio ili barem jako usporio karijeru, što će se on i njegovi nadati da baš nije toliko istina.

Na kraju stavimo jedno od poznatijih imena među ovima. Mario Lovre Vojković, lijevi bek i krilo, rođen 11. siječnja 1995. godine u Klagenfurtu u Austriji. Tamo je i počeo trenirati, prvo u FC Kauml;rntenu pa u KAC-u, a s 11-12 godina odlazi u Hrvatsku i prelazi prvo u školu splitskog Dalmatinca. S tek navršenih 13 godina odlazi u Hajduk, gdje ostaje do kraja prve kadetske sezone. Kako nije bio u prvom planu, odlazi u RNK Split, gdje se nameće u prvih 11. Već se te zime počelo pričati kako se za njega interesira autrijska federacija, a poziv za U18 reprezentaciju mu stiže početkom 2013., kada ostvaruje i svoj jedini nastup za nju. Pomalo iznenađujuće, već tog ljeta odlazi u Dugopolje. Tamo uglavnom igra za juniore koji su ušli u Prvu HNL, ali stoji i na rubu drugoligaškog kadra. Probija se već u 14/15 i standardno igra 2. HNL – 29 nastupa (26 startova). Seli potom u Imotski gdje na jesen kupi još 13 nastupa (12 startova). Odlazi na probu u Šibenik gdje, čini se, ne prolazi, a novi angažman nalazi u 3. ligi, za Junak, gdje je pomalo i u rotaciji bio u svojih 12 nastupa. Otišao je u Zmaj iz Makarske prošloga ljeta i bio najstandardniji u ekipi, s najvećom minutažom i svih 17 nastupa. Solidno drugoligaško i trećeligaško iskustvo i mogućnost igranja na pomalo “klimavoj” poziciji ga svakako čini vrijednim pogleda. Na ovim će pripremama napokon biti žestoka konkurencija među igračima na poziciji lijevog beka npr., što među ovima na probi, što u vidu “unutrašnjih rezervi”, što bi moglo rezultirati, možda, vjerovali ili ne, napokon dobrim i sigurnim rješenjem za beka u Hajduku II.

Ako ste se oporavili od šoka i vjeverice, nevjerice, svega toga, možete izdržati još spomen i zadnje dvojice. Nazovimo ih unutrašnjim rezervama, premda to nisu, igračima koji su možda bili na posudbi, premda ne službeno. Ukratko, Jakov Vladović je golman ’98 godišta koji je na ljeto ’15 otišao iz Hajduka u Kamen iz Ivanbegovine, tamo skupio 19 nastupa prošle sezone – što je super za tad 17-godišnjeg vratara u 3. ligi, ali je ispao sa “startne pozicije” u klubu, naročito ove jeseni, kad se pojavljivao kod njih samo u juniorskom kadru. Marin Fadić, bočni igrač ’97 godišta je ovoga ljeta otišao iz Hajduka (ranije Vis i Omladinac) u Dugopolje. Tamo je bio u svojevrsnoj rotaciji. 4 puta počeo utakmicu, 8 puta ušao s klupe, a jednom i zabio.

To je za sada to. Još se manje ili više interesantnih imena spominje u kontekstu Hajdukovih rezervi, a kako je bio i solidan broj odlazaka, Lozo i Budimir će imati popriličan posao redizajna ekipe koja mora zadržati čelno mjesto na tablici 3. HNL Jug.

MODD


Kada ste već ovdje...
... imamo jednu molbu za Vas. Iako nam čitanost raste, prihodi od neprofitnih izvora za neovisne medije, kao i prihodi oglašivača su u padu. Volonteri smo koji od nogometa ne žive, već žive za njega, ali rad i rast kojeg želimo ostvariti ne možemo postići bez financija, a ne želimo u svom rastu izgubiti neovisnost. Stoga Vas moramo zamoliti, ukoliko Vam se sviđaju naše analize, tekstovi i komentari, da nas podržite.

Pošaljite SMS sa tekstom NPLUS na broj 616478 (cijena 0,49 € s uključenim PDV-om)
Operator SMS usluge: IPT d.o.o., Miramarska 24, 10000 Zagreb, OIB: 74377537525, tel: 01/6005-607

Donirajte putem jednokratne uplate ili trajnog naloga na IBAN: HR8324070001100511089
Donirajte kreditnom karticom putem PayPala ili trajnim nalogom.

Zadnje objavljeno

Twitter