Thank you Mr. Glover: Hajduk na -1 do Dinama

U 12. kolu MaxTV Prve HNL Hajduk je na Poljudu dočekao Istru 1961. Momčad iz Pule nerijetko je bila “crna mačka” Hajduku, pa i posljednji susret u Puli izgubili su 4:1 iako Splićani nisu odigrali uopće lošu utakmicu. Ovo je i prvi dolazak odvjetnika Glovera na Poljud, nakon bezuspješne kupnje Hajduka prije par godina. U međuvremenu je kupio Istru.

Hajduk: Kalinić, Velazquez, Milović, Bilji, Milić, Jefferson, Caktaš, Juranović, Balić, Tudor, Vlašić.
Istra: Iveša, Gojković, Žižić, Bouhna, Tomić, Mišić, Zlomislić, Repić, Heister, Zolotić, Kasalica.

Hajduk nije ništa prepustio slučaju pa je već u 8. minuti došao u vodstvo: slavljenik Nikola Vlašić (danas je napunio 18. godina) ubacio je oštro u šesnaesterac tražeći Juranovića, ali je umjesto suigrača pogodio braniča Istre Gojkovića koji ju je sjajno smjestio za 1:0.

Samo dvije minute kasnije opet Vlašić probija obranu Istre i daje povratnu na Jeffersona koji je zakucava u mrežu gostiju.

Treći i konačni gol Hajduk je dao u 31. minuti nakon što je Hadžić igrao rukom u vlastitom šesnaestercu, a Caktaš bio siguran iz kaznenog udarca.

Do kraja susreta u igru su ušli još kod Istre: Hadžić (21. Gojković), Svraka (46. Repić) i Nikolić (66. Kasalica), dok su kod Hajduka ušli Maglica (59. Balić), Maloku (71. Tudor) i Mujan (80. Vlašić) koji je imao i najbolju priliku drugog dijela u sučevom vremenu kad mu je Iveša obranio iz neposredne blizine.

Hajduk se ovom pobjedom približio Dinamu na samo 1 bod zaostatka, a Istra pala na 7. mjesto ljestvice Prve HNL.
Vratar Hajduka Lovre Kalinić srušio je osobni rekord jer sedmu utakmicu nije primio gol.Kalinić drži “čistu mrežu” 631 minutu, a s ovom utakmicom je preskočio Danijela Subašića koji u sezoni 2009/2010. nije primio gol 548 minuta. Sad je na redu rekord kojeg drži Zoran Slavica koji je u sezoni 1992. branio 711 minuta bez primljenog gola.

Hajdukov klupski rekord “čiste mreže” u prvenstvenim utakmicama iznosi 7 utakmica u nizu. Bijeli su taj niz ostvarili samo dva puta u povijesti i to u šampionskim sezonama 1973/1974. i 1992. U sezoni 1973/1974. momčad pod vodstvom trenera Tomislava Ivićanije primila gol od 16. do 22. prvenstvenog kola, a tadašnji vratar Rizah Mešković branio je u svih 7 utakmica.