Sretno-nesretni remiji vodećeg dvojca – odluka o prvaku pada u derbiju? (VIDEO)

PLTS, slovenska liga

Četiri kola prije kraja Prve lige Telekom Slovenije vodeću Olimpiju i drugoplasirani Maribor dijeli samo bod razlike. Ljubljančani su u završnici susreta u Velenju ostali bez punog plijena i propustili lijepu priliku, da najbližim pratiteljima pobjegnu na veću prednost, dok je Maribor do remija došao u sudačkoj nadoknadi.

Derbi kola odigran je u srijedu popodne u Domžalama, gdje je gostovao zahuktali Maribor. U otvorenoj igri obje momčadi su već u prvom poluvremenu došle do nekoliko obećavajućih prilika, no mreže se u prvih 45 minuta ipak nisu tresle. Na početku drugog dijela domaćini su došli do vodstva zahvaljujući preciznom udarcu Senijada Ibričića s ruba kaznenog prostora nakon uigrane akcije iz prekida.

U nastavku susreta glavni sudac Matej Jug propustio je svirati po jedan kazneni udarac na svakoj strani, a završnica je donijela očekivani juriš gostiju. Nakon kornera u 91. minuti domaći vratar Ajdin Mulalić loše je reagira na gol crti, tako da su se Vijoličasti veselili izjednačujućeg pogotka i tako malo mirnije dočekali večernje gostovanje Olimpije u Velenju.

Momčad Igora Bišćana od prve minute je pritisnula obranu Rudara, koja je odolijevala napadima do 26. minute, kad je Olimpiju u vodstvo doveo Danijel Miškić. Zmajčeki su se prebrzo zadovoljili minimalnim vodstvom i drugo poluvrijeme odigrali u bitno sporijem ritmu. Kazna za takav pristup stigla je u 88. minuti, kad je nakon kornera najviše skočio Ivan Vasiljević i preciznim udarcem glavom matirao Aljaža Ivačiča.

“Ponovila se slična priča, kao u nekim proteklim utakmicama. Propustili smo nekoliko prilika za povećanje vodstva i bili kažnjeni na kraju. Billi smo preopušteni. Na kraju smo došli samo do boda i naravno, da smo tužni zbog toga. Još uvijek držimo prvo mjesto i vidjet ćemo, kako će se sve skupa rasplesti na kraju,” kazao je nakon utakmice razočarani Bišćan, kojeg s Olimpijom u završnici prvenstva čeka još veliki derbi u Ljudskom vrtu, na kojem bi mogla pasti odluka o novom prvaku.

Prva liga Telekom Slovenije: Domžale – Maribor 1:1 (0:0), Olimpija – Rudar 1:1 (0:1), Ankaran – Krško 0:0, Triglav – Celje i Aluminij – Gorica u četvrtak.